Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Atrakcje turystyczne Zakopanego
Zakopane, ze względu na swój podhalański klimat oraz bliską obecność pasma górskiego, jest jedną z najpopularniejszych turystycznych miejscowości w Polsce. Z tego też względu znacznie rozwinęła się w nim infrastruktura turystyczna. W Zakopanem znajdziemy miejsca noclegowe na każdym kroku, restauracje podające górskie jadło oraz wiele kulturalnych atrakcji.
Krupówki, Gubałówka i Wielka Krokiew
Najbardziej reprezentatywnym miejscem w Zakopanem są Krupówki. Jest to ulica w samym centrum miasta, wokół której kwitnie życie kulturalne i towarzyskie. Na obwoźnych stoiskach znajdziemy oscypki, bundz i bryndzę. Krupówki mają 1100 metrów i prowadzą pod Gubałówkę - wzniesienie wielkości 1126 m n.p.m., na które można dotrzeć pieszo lub za pomocą kolei linowo-torowej. Na szczycie, w otoczeniu malowniczych widoków, znajdują się wyciągi narciarskie, restauracje, place zabaw, park linowy i tor gokartowy. W Zakopanem mieści się także największa skocznia narciarska w Polsce Wielka Krokiew. Jest jednym z punktów wykorzystywanych w pucharze świata. Warto na nią wjechać wyciągiem krzesełkowym aby zobaczyć, jaki widok mają skoczkowie przed startem. Szukając ośrodka wczasowego na wyjazd do Zakopanego warto zwrócić uwagę na bliską lokalizację do poszczególnych atrakcji.Miejsca o znaczeniu kulturalnym
Pod koniec XIX wieku Zakopane stało się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Dzięki temu można podziwiać nie tylko charakterystyczną architekturę domów, ale również wystawy muzealne i pozostałości po artystach związanych z tutejszą kulturą. Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków jest willa Koliba, która pełni funkcję Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Dla fanów sztuki nowoczesnej zapewne przypadnie do gustu nieco makabryczna i surrealistyczna Galeria Władysława Hasiora. Warty także odwiedzenia jest Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku obok urokliwego kościółka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Nagrobki wykonane są z głazów, natomiast krzyże zostały bogato ozdobione przez artystę Władysława Hasiora. Ponadto można wybrać się do Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Przyrodniczego TPN czy Willi „Harenda”, czyli muzeum Jana Kasprowicza.Popularne szlaki w okolicy Zakopanego
Zakopane to przede wszystkim miejscowość w otoczeniu gór. Największą popularnością wśród turystów cieszy się Giewont – szczyt o wysokości 1894 m n.p.m., który znajduje się niedaleko miasta. Prowadzą na niego trzy trasy. Na górze znajduje się charakterystyczny krzyż. Na Kasprowy Wierch można wejść pieszo, albo wjechać kolejką linową. Oba sposoby są urozmaicone zachwycającymi widokami. Pracownik ośrodka wczasowo-konferencyjnego Bel-Ami w Zakopanem dodaje:W okolicach Zakopanego znajduje się także wiele innych szlaków o różnych stopniach trudności. Najpopularniejsze z nich to droga na Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów czy najwyższy szczyt w Polsce – Rysy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana