Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Atrakcje turystyczne Białego Dunajca i okolic
Biały Dunajec to niewielka miejscowość w powiecie tatrzańskim położona nad rzeką o tej samej nazwie. Dzięki swojej lokalizacji jest w bliskiej odległości do wielu podhalańskich miejscowości o wysokim znaczeniu turystycznym. Ponadto w okolicach znajdują się kompleksy termalne, stacje narciarskie i szlaki rowerowe. Biały Dunajec słynie także z wydarzeń kulturalnych nawiązujących do góralskiego folkloru.
Szlaki piesze i rowerowe
Biały Dunajec to wieś otoczona widokami Tatr, Beskidów, Gorców i Pienin. Znajduje się przy popularnej „zakopiance”, dzięki czemu jest w bliskim położeniu od Zakopanego, Poronina, Suchego czy Szaflar, a także w niedalekiej odległości popularnych szlaków prowadzących na najważniejsze szczyty Tatr Wysokich. Dlatego warto zatrzymać się tu w wybranym ośrodku wypoczynkowym. W Białym Dunajcu mają także swój początek szlaki rowerowe obfitujące w niesamowite widoki. Nad rzeką Biały Dunajec niemal na całej długości można łowić ryby. Uwieńczeniem tego zajęcia jest Dzień Pstrąga czyli impreza wędkarsko-gastronomiczna.Termy oraz stoki narciarskie
W okolicach Białego Dunajca znajdują się kompleksy termalne powszechnie znane ze swoich właściwości zdrowotnych, które poleca się szczególnie osobom potrzebującym rehabilitacji lub rekonwalescencji po ciężkich chorobach i zabiegach. Najbliżej położone są Gorący Potok, Termy Szaflary i Chochołowskie Termy. Z kolei miłośnicy sportów zimowych z Białego Dunajca mogą wybrać się na jedną z kilku pobliskich tras dla narciarzy i snowboardzistów o różnych stopniach trudności. Najbliżej położone są Toko-Land, U Steni, Sami Swoi i Suche-Ski. Odpowiednie dla siebie trasy znajdą zarówno sportowcy jak i amatorzy. Można także zapisać się na lekcje jazdy na nartach. Między torami kolejowymi a rzeką Biały Dunajec znajduje się także trasa przeznaczona dla narciarzy biegowych. Łączy ona górną część ulicy Miłośników Podhala z ulicą Generała Galicy.Podhalański folklor
W Białym Dunajcu co roku organizowane jest wydarzenie kulturalno-sportowe Parada Gazdowska. Podczas niego można zobaczyć górali w ludowych strojach, zaprzęgi konne, a także konkurencje nawiązujące do folkloru: wyścigi kumoterek (są to małe, góralskie sanie), skiring (narciarz ciągnięty jest przez konia z jeźdźcem) czy ski-skiring (narciarz ciągnięty jest przez konia bez jeźdźca). Pracownik Ośrodka „Borowego” w Białym Dunajcu dodaje:W Białym Dunajcu organizowane są takie święta jak Wielkanocna Kosołecka, Majówka Wędkarska, Dunajeckie Granie, Festyn Gliczarowski, Festiwal Papieski, Konkurs Młodych Toniecników czy Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana