Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Atomizer - niedoceniany element aerozoli
Atomizery można spotkać niemal wszędzie, gdzie mamy do czynienia z płynem, który potrzebuje dokładnego rozpylenia. To nie tylko liczne kosmetyki i perfumy, ale również opakowania chemii gospodarczej. Należy również wspomnieć o lekarstwach i środkach odkażających. Zaawansowane w swej budowie atomizery mogą pracować w kilku trybach. Zależnie od ustawienia, efektem rozpylania może być delikatna mgiełka, krople grube jak deszcz, czy też jednolity strumień.
Atomizer wygodną końcówką dla płynów
Zakończony atomizerem pojemnik lub butelka jest przede wszystkim wygodą dla użytkownika. Sprawdza się szczególnie w przypadku kosmetyków, leków i chemii gospodarczej. Przy pomocy atomizera, wyciek specyfiku jest dokładnie kontrolowany, co zabezpiecza często kosztowny kosmetyk przed nieuzasadnionym nadmiernym zużyciem. W przypadku perfum, atomizer pozwala na równomierne skropienie powierzchni skóry, przez co zapach rozchodzi się lepiej.
Przeczytaj również: Jak przygotować skórę przed nałożeniem samoopalacza?
Produkcją różnego rodzaju atomizerów zajmują się firmy, takie jak np. WATS, które nie tylko są podwykonawcami dla koncernów chemicznych, kosmetycznych czy farmaceutycznych, ale również producentami pożytecznych pojemników do codziennego użytku. Któż nie zna kolorowych butelek z atomizerem służących do spryskiwania liści kwiatków domowych czy balkonowych? Jaka elegancka pani nie spotkała się z maleńkimi pojemniczkami na przelewane perfumy, które obok pomadki i puderniczki, można bezpiecznie zmieścić w najmniejszej damskiej torebce i używać w każdym momencie imprezy na mieście?
Przeczytaj również: Dlaczego warto wyposażyć salon kosmetyczny w profesjonalne kosmetyki z Korei?
Atomizer jako istotny element aerozolu
Aerozol umieszczony jest w pojemniku, na którego końcu znajduje się przytwierdzony na stałe atomizer. Jest to konieczne, bo najczęściej aerozol wtłoczony jest tam pod dużym ciśnieniem. Atomizer ma wtedy niejako dwie role do spełnienia. Pierwsza to ochrona przed niepohamowanym wyciekiem, a druga polega na wygodnym dozowaniu produktu. Użytkownik naciskający z odpowiednią siłą na konkretny element atomizera, sam reguluje pożądaną ilość specyfiku.
Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę przed zakupem kosmetyków marki Avon?
Niekiedy charakter specyfiku niejako warunkuje użycie atomizera. Przykładem na to mogą być opakowania środków dezynfekujących, dziś powszechnie używanych. Gruby strumień, wylany ze zwykłej butelki byłby wyjątkowo nie komfortowy, stwarzałby niebezpieczeństwo zalania odzieży lub zmian na skórze. Natomiast taki sposób dozowania lekarstw i środków antyseptycznych dobrze się sprawdza w przypadku „trudnych” pacjentów, jakim są dzieci albo zwierzęta domowe. W takich przypadkach liczy się czas i efekt zaskoczenia.
W czym umieszczane są aerozole?
Opakowania dla aerozoli to przede wszystkim aluminium, które jest wytrzymałe, lekkie i podlega recyklingowi. Zdarzają się też opakowania szklane i plastikowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana