Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Alarmy osobiste. Co to takiego?
Wieczorny jogging, spacer z psem lub późny powrót z pracy lub imprezy… Wszystkie te sytuacje mogą znaleźć nieprzyjemny finał, jeśli spotkamy na swojej drodze bandytę. Nie zawsze jesteśmy w stanie bronić się przed agresorami, często nasze szanse ucieczki są znikome. Na szczęście możemy skutecznie odstraszyć napastnika i tym samym uniknąć problemu. Wystarczy, że będziemy mieli przy sobie alarm osobisty. Czym jest to urządzenia i w jaki sposób działa?
Czym jest alarm osobisty?
Alarm osobisty to niewielkie urządzenie emitujące sygnał dźwiękowy o bardzo wysokim natężeniu – niektóre modele potrafią generować sygnał o natężeniu sięgającym nawet 130 dB. Zazwyczaj alarm osobisty ma formę breloka, który możemy przypiąć do kółka kluczy, zawiesić na smyczy lub łańcuszku przy pasie bądź po prostu trzymać w kieszeni lub torebce. Do uruchomienia sygnału wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący na urządzeniu, jego obsługa nie sprawi nikomu większego problemu. Innym wariantem jest alarm wyposażony w zawleczkę, którą należy przypiąć do nadgarstka lub elementy garderoby, a samo urządzenie umieścić w torebce, walizce lub plecaku, który chcemy chronić przed kradzieżą. Jeśli ktoś spróbuje nam je wyrwać, dojdzie do wyrwania zawleczki z alarmu i uruchomienia sygnału.
Do czego służy alarm?
Alarm osobisty ma służyć przede wszystkim odstraszaniu ewentualnych napastników oraz prewencji zdarzeń takich jak rabunki czy pobicia.
- Jeśli przebywając poza domem znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji, wystarczy wcisnąć przycisk na alarmie – mówi przedstawiciel firmy Electronic Box - Istnieje wtedy duża szansa, że donośny sygnał zdezorientuje napastnika i zmusi go do zaniechania dalszych działań lub ucieczki. Dźwięk rozchodzi się ponadto po okolicy, zwracając na nas uwagę osób przebywających w pobliżu skuteczniej, niż wołanie o pomoc.
Dla kogo alarm osobisty?
Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: dla każdego, kto chce dbać o swoje bezpieczeństwo podczas samotnego przemieszczania się po mieście. Należy pamiętać, że ofiarą przestępstwa możemy stać się o każdej porze dnia i we właściwie każdym miejscu. Alarm osobisty szczególnie polecany jest osobom, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą korzystać z innych środków samoobrony – jego niewątpliwą zaletą jest to, że pozwala nam wyeliminować zagrożenie napaści zanim w ogóle dojdzie do jakichkolwiek działań w naszym kierunku. Dzięki kompaktowym kształtom i bardzo prostej obsłudze z alarmu osobistego może korzystać dosłownie każdy, nawet dzieci. Ich dodatkową, ale niezwykle istotną zaletą jest również niska cena.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana