Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
5 faktów i mitów o instalacji gazowej
Kierowcy dzielą się na dwa rodzaje — tych, którzy chętnie korzystają z instalacji LPG w swoich samochodach, zdając sobie sprawę z ich zalet oraz takich, dla których są one rozwiązaniem niedopuszczalnym. W przypadku tych drugich niechęć kierowców wynika najczęściej z mitów, które przez lata nagromadziły się wokół instalacji LPG. Dlatego też postanowiliśmy je rozwiać, obalając 5 najpopularniejszych z nich za pomocą faktów.
Instalacja LPG wpływa niekorzystnie na stan auta
Pierwszym najczęściej powtarzanym mitem jest stwierdzenie, że instalacja LPG niszczy auto. Jest to oczywiście nieprawda, o ile zostanie ona odpowiednio dobrana do danego modelu pojazdu, zastosowanej w nim jednostki silnikowej, a także będzie wykonana z wysokiej jakości podzespołów, takich jak produkowane przez firmę oferującą profesjonalne instalacje gazowe ALEX.
Przeczytaj również: LPG w kontekście przyszłych wymagań niskowęglowych
Ponadto silniki zasilane poprzez LPG są dodatkowo mniej podatne na gromadzenie się nagaru, ze względu na wyższą czystość tego paliwa w porównaniu do benzyny czy oleju napędowego.
Przeczytaj również: Ile pali silnik zasilany auto gazem?
Instalacja LPG zmniejsza moc samochodu
Kolejny mit, jeszcze do niedawna był prawdą, jednak obecnie, kiedy instalacje LPG są dobierane w optymalny sposób oraz montowane z dużą starannością nie mają one większego wpływu na utratę mocy silnika. Oznacza to więc, że nawet auto na gaz wciąż może być dynamiczne i cechować się bardzo dobrym przyspieszeniem.
Auta na gaz są niebezpieczne
Wiele osób rezygnuje z instalacji LPG w swoim samochodzie z obawy przed wybuchem zbiornika na przykład podczas wypadku. Jest to jednak oczywiście mit, a do zapłonu samochodów po kolizji o wiele częściej dochodzi w wyniku wycieku benzyny, a nie uszkodzenia zbiornika gazu. W związku z tym, jeśli instalacja LPG zostanie odpowiednio zamontowana oraz będzie prawidłowo i regularnie serwisowana, nie należy się jej obawiać.
Nie opłaca się montować gazu w aucie, które mało pali
Opłacalność montażu instalacji LPG w samochodzie należy oceniać nie pod względem jego spalania, a długości pokonywanych nim tras. Im więcej kilometrów w ciągu roku jest pokonywanych samochodem, tym zainstalowanie w nim autogazu staje się o wiele opłacalniejsze. Dlatego też obecnie instalacje LPG montowane są nawet w samochodach hybrydowych, które z założenia mają niskie spalanie.
Instalacji LPG nie można zamontować w dieslach
Jest to nieprawda. Zarówno samochody na benzynę, jak i napędzane olejem napędowym mogą zostać wyposażone w instalacje LPG. Co prawda o wiele częściej montuje się je w autach benzynowych, jednak nie ma żadnych przeszkód, aby zrobić to także w dieslu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana