Twoje mieszkanie Twój styl. Typy wystroju wnętrza

Nikt nie chce być taki jak inni. Każdy chce się odróżniać. Ta zasada dotyczy także aranżacji mieszkań. Owszem, lubimy inspirować się serialami czy zdjęciami znalezionymi w Internecie, ale najczęściej po prostu chcemy urządzić nasze mieszkanie zupełnie po swojemu. Chcemy wyglądem naszego lokum zamanifestować swój styl. A właśnie – skoro jesteśmy już przy stylach: jakie są najciekawsze typy wystroju wnętrz? Jesteście ciekawi? Oto 4 z nich.

aranzacja mieszkania

Styl skandynawski

Styl, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wydaje się, że przyczyna tego stanu rzeczy jest (nomen omen) prosta: styl skandynawski to połączenie właśnie tej szlachetnej prostoty z elementami nawiązującymi do natury. Tutaj naturalne drewno sąsiaduje zgodnie z powierzchniami pokrytymi błyszczącym chromem, a wszechobecna biel przełamywana jest od czasu do czasu pastelowymi akcentami.

Styl etno

Jeśli kochacie podróże, z pewnością przywozicie z nich najróżniejsze pamiątki. I na pewno robicie wszystko, by wasze mieszkanie na każdym kroku przypominało wam chwile spędzone w krajach o innej kulturze. A jeśli nie zdobyliście się jeszcze na odwagę, by wyruszyć na koniec świata? Nic straconego. Dla takich jak wy istnieje styl etno. W czasach internetu zakup ręcznie wykonywanych elementów wyposażenia wnętrz nie jest żadnym problemem.

Styl eklektyczny

Styl dla tych, którzy do końca nie mogą się zdecydować na konkretny… styl. Założenia są proste: można łączyć ze sobą praktycznie wszystko i w dowolnych proporcjach. Tylko tutaj wielowiekowa tradycja może tutaj harmonijnie współgrać z chłodną nowoczesnością. Aby jednak nie stworzyć przestrzeni emanującej chaosem, warto zderzyć we wnętrzu utrzymanym w stylu eklektycznym dwie, najlepiej kontrastujące, stylistyki.

Styl prowansalski

Styl, którego atuty najbardziej widoczne są jesienią i zimą, kiedy pogoda za oknem pokazuje swoje posępne, mocno pochmurne oblicze. Wtedy to właśnie wnętrza prowansalskie – pełne lawendy, wonnych ziół, słońca i ciepłych, pastelowych barw – promieniują swoją wakacyjną atmosferą.

Na koniec maleńkie ogłoszenie. Jeśli szukacie nietuzinkowych, wysokiej klasy mebli – koniecznie odwiedźcie stronę http://www.dominova.com.pl i sprawdźcie znajdującą się tam ofertę. Naprawdę warto!