Sposoby wykorzystania szuflady stalowej

Szuflady z założenia pozwalają nam zorganizować lepiej przestrzeń, przechowywać i porządkować różne rzeczy: od dokumentów przez akcesoria aż po przedmioty wartościowe, a także, co ważne zwłaszcza w tym ostatnim przypadku, zabezpieczać przechowywaną zawartość szuflady przed wpadnięciem w niepowołane ręce. We wszystkich tych przypadkach doskonale sprawdzają się szuflady stalowe.

Wyposażenie biura

Zestawy szuflad stalowych to niemal obowiązkowe wyposażenie biura. Po pierwsze prowadnice, na których mocowane są szuflady umożliwiają szybkie i wygodne otwieranie i zamykanie szuflady. Dodatkowo, takie szuflady możemy doposażyć w blokadę wysuwu szuflad i zamek centralny, dzięki czemu zabezpieczymy, np. dokumenty przed osobami, które nie powinny mieć do tych dokumentów dostępu.

Solidna konstrukcja stalowych szuflad sprawia, że są one odpowiednie również do przechowywania nieco cięższych przedmiotów, akcesoriów biurowych czy drobnego sprzętu elektronicznego.

Przydatne również w magazynie

W magazynach towary są najczęściej przechowywane na paletach lub specjalnych regałach mogących udźwignąć duże ciężary. Jednak nierzadko występuje konieczność przechowania dokumentów, drobniejszych przedmiotów lub akt – i w tym przypadku szuflady stalowe mają zastosowanie. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, wykazują odporność na wilgoć i zmiany temperatury w pomieszczeniu.

Gdzie szukać?

Szuflady stalowe najlepiej zakupić u dystrybutora, który specjalizuje się w projektowaniu metalowych stelaży, np. firma Miladesign. Dzięki temu, będziemy mogli wybierać spośród różnych opcji oraz od razu dokupić ewentualne blokady wysuwu i zamki centralne.