Meble w stylu Manchester – cechy charakterystyczne

Stylowe meble skórzane cenione są nie tylko ze względu na swoje funkcje użytkowe, ale także – a może przede wszystkim – z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne. Tego typu sprzęty stanowią bowiem oryginalna ozdobę wnętrz, dodając im szyku i charakteru. Wśród tego rodzaju mebli na szczególną uwagę zasługują te utrzymane w stylu Manchester. Co warto wiedzieć na ich temat?

Meble w stylu Manchester, czyli jakie?

Meble w stylu Manchester to stylowe artykuły inspirowane niezwykłym miastem położonym w północnej Anglii. Do niedawna kojarzony głównie z kolebką przemysłu, dzisiaj Manchester uchodzi za jedno z najciekawszych, wielokulturowych i nowoczesnych miast, które tętnią życiem. Te właśnie cechy stanowiły inspirację dla twórców mebli w stylu Manchester.

Meble z tej kolekcji stanowią unikatowe zestawienie wysublimowanej stylistyki z mniej formalnym wykończeniem. – Mówi przedstawiciel firmy Mevis Furniture, której specjalnością są skórzane meble wykończeniowe. – Dzięki temu stanowią one wyjątkowe, a przy tym nieco niezobowiązujące wyposażenie wnętrz.

Zalety i zastosowanie mebli Manchester

Dlaczego meble Manchester są godne zainteresowania? Przede wszystkim ze względy na swój niebanalny, niezwykle stylowy, a przy tym uniwersalny charakter. Pasują one do różnego rodzaju wnętrz. Doskonale sprawdzą się zarówno w aranżacjach klasycznych, ciepłych i wręcz rustykalnych, jak również będą się znakomicie komponowały z bardziej nowoczesnymi aranżacjami, nawet nieco minimalistycznymi i chłodnymi. Do atutów tego typu mebli należy również fakt, iż są one ręcznie formowane i wykonywane na zamówienie. Dzięki temu można mieć pewność co do niepowtarzalności i oryginalności wyposażenia swojego domu, mieszkania czy biura. Najlepszej jakości surowce, w tym wysokiej klasy skóra, nadają tym meblom niezwykle elegancki i szykowny charakter.

Rodzaje mebli Manchester

Meble Manchester to komplety wypoczynkowe, które z powodzeniem sprawdzą się w pokoju gościnnym, ale także w gabinecie czy biblioteczce. W asortymencie znajdziemy zarówno wygodne fotele, eleganckie sofy, jak również większe kanapy. W zależności od potrzeb, meble mogą być jedno, dwu lub trzyosobowe. Ogromną zaletą kolekcji Manchester jest możliwość wyposażenia mebli w funkcję spania. Tak wykonany na zamówienie wypoczynek skórzany będzie nie tylko ozdobą wnętrza i wygodnym siedziskiem, ale posłuży również jako komfortowe miejsce do spania, np. w salonie gościnnym. Stylowe, a przy tym uniwersalne meble Manchester to dobry wybór dla tych, którzy cenią sobie wyjątkowe wyposażenie wnętrz.

śr. ocena 5 / głosów 5