Meble jako element aranżacji wnętrz

Meble tuż po ścianach i podłogach najbardziej wpływają na dane wnętrze. Zarówno wzór, funkcjonalność, jak i styl mogą zupełnie odmienić pomieszczenie i nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Wybrana aranżacja powinna jednak iść w parze z funkcjonalnością. Salon musi być reprezentatywny, sypialnia wygodna i przytulna, a pokoje młodzieżowe powinny odpowiadać młodym członkom rodziny.

Przytulny wystrój sypialni

Sypialnia przede wszystkim powinna być funkcjonalna. Jeśli miejsce na to pozwala, łóżko może być odpowiednio duże, a szafy i komody będą rozstawione przy ścianach. Przy tak wygodnej przestrzeni warto pomyśleć o ciemniejszych kolorach mebli, które będą się dobrze komponowały na jasnym tle. Wystrój sypialni powinien jednak wprawiać w dobry nastrój, dlatego trzeba uważać, by nie przesadzić z mocnymi, kontrastowymi barwami. Jeśli jednak nie można sobie pozwolić na to, by meble do sypialni zajmowały zbyt dużo miejsca, lepsze będą kolory jasne. Odpowiednie ich dobranie stworzy przytulny nastrój i nie przytłoczy pomieszczenia, którego podstawową funkcją jest odpoczynek.

Meble przeznaczone dla młodzieży

Zupełnie inną paletę kolorów uwzględniają meble młodzieżowe. Charakteryzują się one dualistyczną kolorystyką, w których mocne barwy mieszają się z odcieniami bieli lub szarości. Łóżko jest małe i w zależności od wieku, może pełnić główną rolę wystroju. Obowiązkowe jest funkcjonalne biurko z wygodnym krzesłem, na którym dziecko będzie odrabiało prace domowe. Meble dziecięce i młodzieżowe mogą być przeznaczone dla chłopców lub dziewczyn. O wiele łatwiej kupić jest cały zestaw w wybranym zestawie kolorów niż dobierać pojedyncze elementy, które mogą ze sobą nie współgrać.

Salon dopasowany do potrzeb

Urządzanie salonu powinno zależeć od koloru ścian, natężenia światła słonecznego czy określonej funkcjonalności. Jak tłumaczy specjalista z fabryki mebli Meblar:

Centralnym punktem może być telewizor, który warto umieścić we wnętrzu modułowej ścianki meblowej. Tego typu systemy łączą się na wiele sposobów, co umożliwia stworzenie swojego niepowtarzalnego wystroju.

Po drugiej stronie powinno znajdować się miejsce do relaksacyjnego siedzenia. W zależności od upodobań może to być kanapa lub narożnik. Salon może mieć także inne zastosowanie. Bujany fotel, stolik kawowy i regał z książkami stworzą zupełnie inny klimat wymagający subtelniejszych rozwiązań. W każdej aranżacji niezbędne są dodatki. Salon dopełnią zasłony, dywan, kwiaty, obrazki czy figurki współgrające z meblami.

śr. ocena 5 / głosów 5