Dlaczego warto zamienić kosmetyki z drogerii na aloesowe od Forever?

Naturalne kosmetyki aloesowe od Forever stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych środków pielęgnacyjnych, które możemy kupić w każdej drogerii. Aloes jest bowiem rośliną wyjątkową, uznawaną za królową wszystkich roślin leczniczych na ziemi. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie właściwości posiada ta niezwykła roślina i dlaczego warto zastąpić zwykłe środki kosmetykami od Forever.

kosmetyki-aloesowe

Aloe Vera – królowa roślin 

Aloes zaliczany jest do rodziny roślin należących do rodzaju jednoliściennych sukulentów liściowych. Pośród wielu istniejących gatunków aloesu, dla nas najcenniejszym jest Aloe Vera. Jego lecznicze właściwości znane i wykorzystywane są już od setek lat. Zastosowanie tej wyjątkowej rośliny jest bardzo szerokie. Między innymi wchodzi ona w skład kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego Piękne Ciało, w którym dostępne są kosmetyki aloesowe Forever:

Aloes składa się w 99% z wody, która magazynowana jest we wnętrzu jego liści. W środowisku naturalnym występuje głównie w Afryce, na Półwyspie Arabskim oraz Madagaskarze. Są to rejony świata, w których często występują trudne warunki atmosferyczne. Aloes jednak, dzięki swojej specyficznej budowie, jest w stanie przetrwać nawet największe susze. 

Najcenniejszą dla nas część rośliny stanowią jej długie liście, które wypełnione są substancją do złudzenia przypominającą galaretkę. Skład tej aloesowej galaretki stanowi zaś niezwykle bogatą mieszankę pierwiastków chemicznych, witamin, kwasów oraz enzymów. W liściach królowej roślin znaleźć można m.in. takie wartościowe dla naszego ciała ingredienty jak: magnez, wapń, potas, witaminy A, C i B, antyoksydanty, aminokwasy, kwas foliowy oraz amylazy i lipazy.

Sok z aloesu, zawierający wszystkie wyżej wymienione cenne składniki stanowi bazę każdej formuły kosmetyków Forever.

Kosmetyki aloesowe od Forever

Wpływ aloesu na nasza skórę może być zbawienny. Dzięki zawartym w soku silnym przeciwutleniaczom aloes wzmacnia działanie systemu immunologicznego. Ten zaś chroni naszą skórę przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Wolne rodniki uszkadzają DNA komórek, z których jest zbudowana ludzka skóra. W ten sposób powodują, iż proces starzenia zachodzi znacznie szybciej.

Istnieją na rynku produkty, które zostały stworzone w laboratoriach w celu opóźniania procesu starzenia się skóry. Jednakże ich skuteczność trudno porównać z zakresem działania naturalnych kosmetyków, opartych na wyciągu z aloesu. Królowa roślin dba bowiem o naszą skórę kompleksowo. Prócz skutecznego opóźniania działania wolnych rodników, aloes wspomaga odbudowę uszkodzonych tkanek, a tym samym przyczynia się do regeneracji skóry. Dlatego warto stosować aloesowe kremy do twarzy oraz pod oczy, maseczki czy emulsje od Forever.

Aloes łagodzi także oparzenia, rozjaśnia przebarwienia, przywraca gładkość bliznom oraz jest przyjaznym skórom podatnym na alergie. Królowa roślin wykazuję również silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Stąd może mieć dobroczynny wpływ na cery trądzikowe. Oczyszcza cerę, zamyka pory, a nawet sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna.

Warto jeszcze stosować aloesowe kosmetyki od Forever dedykowane naszym włosom i skórze głowy. Dobroczynne właściwości aloesowej galaretki, zawartej w szamponach nie da się bowiem przecenić. Aloe Vera zapewnia pogrubienie i wydłużenie włosów oraz może skutecznie pomóc w pozbywaniu się łupieżu. Ponadto nadaje włosom miękkości i sprawia, iż błyszczą nie tylko w świetle słońca.

Mając na uwadze wszystkie wymienione wyżej właściwości naturalnych kosmetyków aloesowych, do których należą produkty Forever, zdecydowanie warto rozważyć zmiany w naszym domowym asortymencie kosmetycznym.

śr. ocena 5 / głosów 5