Zainwestuj w przydomową instalacje fotowoltaiczną, nie płać za prąd

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się obecnie dużą popularnością. Jest to rozwiązanie nowoczesne i ekologiczne, dzięki któremu można uzyskać darmową energię elektryczną. Na czym polega działanie tego typu instalacji? Dowiedz się, jak ją zamontować, u kogo sprawdzi się najlepiej, a także, czy jest to faktycznie prawda, że prąd uzyskuje się za darmo.

Instalacja fotowoltaiczna – co to jest i jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna jest obecnie tak często stosowana, gdyż jej działanie jest automatyczne, proste oraz w pełni bezpieczne. Aby korzystać z jej walorów, wystarczy zamontować moduły fotowoltaiczne na dachu budynku. Promienie słoneczne, które na nie padają, zamieniają je w energię elektryczną, która specjalnymi kablami solarnymi trafia do falownika. Następnie w tym urządzeniu prąd stały zamieniany jest na prąd zmienny i wędruje instalacją do urządzeń domowych, a nadwyżki przesyła bezpośrednio do sieci energetycznej. Instalacja fotowoltaiczna zawiera także dwukierunkowy licznik, który wie, ile energii zużyto oraz ile wyprodukowano, przez co możliwe jest rozliczenie z zakładem energetycznym.

Jak zainstalować fotowoltaikę krok po kroku?  

Na początku należy zastanowić się nad lokalizacją modułów oraz wyborem konkretnego rodzaju ogniw, mocy i najbliższego przyłącza do sieci energetycznej. Kolejnym krokiem jest określenie źródeł finansowania. Jako że jest to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania prądu, łatwo można uzyskać dotacje, a także kredyt na inwestycję.

Po wizji lokalnej i ocenie warunków, specjaliści wykonują projekt instalacji fotowoltaicznej. Jeśli zostanie zatwierdzony przez klienta, to następnie firma w imieniu inwestora kompletuje niezbędną dokumentację zawierającą m.in. pozwolenie na budowę oraz warunki przyłączenia do sieci energetycznej – podkreśla specjalista z firmy OZE Technik z Gryfina.

Ostatnim etapem jest podpisanie umowy z zakładem energetycznym i zamontowanie instalacji fotowoltaicznej.

Dlaczego warto zamontować instalację fotowoltaiczną?  

Główną zaletą montażu modułów fotowoltaicznych jest fakt, że umożliwiają darmowe uzyskanie prądu z promieni słonecznych. Patrząc na stale rosnące ceny energii, warto zainwestować w instalację, która będzie produkowała prąd na potrzeby własne urządzeń domowych, a za nadwyżki umożliwiała otrzymanie zwrotu pieniędzy z zakładu energetycznego. Kolejną zaletą jest fakt, że tego typu inwestycja będzie niezmiennie służyła przez co najmniej 25 lat. Oprócz tego, popularność fotowoltaiki wynika z tego, że jest źródłem energii przyjaznym dla środowiska, bezobsługowym oraz nieingerującym w wygląd budynku i przestrzeni wokół.

śr. ocena 5 / głosów 5