Skup aut powypadkowych – najważniejsze zasady

Jesteś w posiadaniu samochodu nie pierwszej młodości i chcesz wymienić je na lepszy model? W dodatku jest on trochę poobijany, a nawet po wypadku? W pierwszej chwili być może pomyślisz o wystawieniu pojazdu na sprzedaż poprzez portal aukcyjny lub inny tego typu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi albo zajrzysz do najbliższego komisu. Jest jeszcze jedna alternatywa – skup aut, który przyjmuje samochody zarówno sprawne, jak również niesprawne, zniszczone i rozbite. Sprawdź, co należy wiedzieć, decydując się na takie rozwiązanie.

auto-powypadkowe

Skup auta krok po kroku

Pierwszym krokiem, jaki należy zazwyczaj wykonać po skontaktowaniu się ze skupem aut, jest wypełnienie formularza, dzięki któremu możliwe będzie zweryfikowanie stanu auta oraz zdobycie informacji o jego właścicielu. Jest to podstawa do ustalenia ceny za ewentualną transakcję. Samochód musi jeszcze przejść przegląd pod okiem specjalisty, po którym możliwa jest wycena. W przypadku zaakceptowania przez nas podanej kwoty, sprzedaż może nastąpić natychmiast, a my w chwili przekazania auta otrzymujemy pieniądze w gotówce lub poprzez przelew bankowy, na który będziemy czekali najwyżej kilka dni.

Hurtowy skup aut

Skup aut używanych i powypadkowych to również doskonała opcja np. dla przedsiębiorstw, które po okresie używania kilku bądź kilkunastu samochodów jako służbowe podjęły decyzję o ich sprzedaży. Wystawianie ich osobno na aukcjach internetowych byłoby niezwykle żmudnym procesem, a w komisach „przepływ” aut odbywa się przeważnie w liczbie jednej sztuki. W przypadku współpracy ze skupem samochodów problem mamy z głowy, ponieważ przyjmie on chętnie nawet większe ilości pojazdów, po uprzednim sprawdzeniu ich stanu technicznego.

Skup aut czy komis?

Jaka jest jeszcze jedna zasadnicza różnica między skupem samochodów a komisem? Otóż skup aut używanych i powypadkowych nie jest pośrednikiem, co oznacza, że jest ostatecznym nabywcą samochodu za gotówkę. Sprzedając auto w komisie, należy liczyć się z tym, że pieniądze wpłyną nam na konto dopiero po kolejnej transakcji – gdy klient komisu zdecyduje się na kupno oddanego przez nas samochodu. Ponadto komisy liczą sobie także odpowiednią prowizję za udział w sprzedaży naszego auta, dlatego w teorii bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług skupu aut, ale w praktyce warto zorientować się, jak działa współpraca zarówno ze skupem, jak i komisem.

Skup aut sprawnych, jak również powypadkowych – uszkodzonych i rozbitych, a także bez przeglądu, ubezpieczenia oraz do rejestracji, prowadzi Autodiler z Bychawy k. Lublina, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży zapewnia szybką i uczciwą wycenę każdego pojazdu.

śr. ocena 5 / głosów 5