Gdzie naprawić zepsuty iPhone?

Iphone są uznawane za jedne z najlepszych i najdłużej działających smartfonów obecnych na rynku. Ich użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim ich bezawaryjność oraz wygodę użytkowania. Jednak jak każde urządzenie elektroniczne, także Iphone może ulec usterce, która uniemożliwi nam jego dalsze użytkowanie lub znacznie zmniejszy jego komfort. W takim wypadku konieczna będzie jego naprawa w serwisie.

Iphone na gwarancji

Jeśli nasz Iphone jest jeszcze na gwarancji, sprawa jest prosta. Wystarczy skontaktować się bowiem z infolinią Apple i za jej pośrednictwem zgłosić produkt do naprawy. Aby to zrobić konieczne będzie podanie operatorowi numeru seryjnego urządzenia oraz swojego Apple ID oraz hasła. Otrzymamy listę Autoryzowanych Serwisów Apple i do jednego z nich powinniśmy zanieść nasz telefon. Jeśli kupowaliśmy telefon za pośrednictwem operatora komórkowego, możemy go zanieść także bezpośrednio do salonu, który zajmie się przekazaniem uszkodzonego urządzenia do punktu serwisowego. To samo można zrobić w przypadku zakupu telefonu w sklepie z elektroniką. Jeśli zależy nam na czasie, najlepiej będzie jednak osobiście dostarczyć telefon do serwisu, skróci to bowiem znacznie długość trwania naprawy. W Warszawie można go zanieść na przykład do serwisu sprzętu Apple MacForce.

Iphone po okresie gwarancyjnym

Jeśli natomiast nasz Iphone nie posiada już gwarancji i chcielibyśmy naprawić go na własny koszt, to także warto skontaktować się z infolinią Apple. Za jej pośrednictwem uzyskamy adres najbliższego naszego miejsca zamieszkania Autoryzowanego Serwisu Apple, któremu będziemy mogli powierzyć naprawę telefonu. W takim wypadku musimy się jednak liczyć z koniecznością opłaty za wykonaną usługę. Każdy Autoryzowany Serwis Apple daje także gwarancję zarówno na użyte przy naprawie telefonu części zamienne, jak i na samą wykonaną usługę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana w najlepszy możliwy sposób, a sprzęt może posłużyć jeszcze bardzo, bardzo długo.

W obu przypadkach, zarówno jeśli nasz telefon jest na gwarancji, jak i już po jej upływie, powinniśmy korzystać jedynie z usług Autoryzowanych Serwisów Apple. Wiele osób chcąc zaoszczędzić oddaje telefon do naprawy serwisowi, który wycenia ją na najniższą cenę. Jest to jednak błąd, gdyż niska cena zwykle wiąże się z niską jakością użytych do naprawy części oraz niedbałym wykonaniem usługi. W przypadku tak kosztownych urządzeń, jakimi są bez wątpienia Iphony, warto jest naprawiać je tylko w autoryzowanych serwisach i cieszyć wysoką jakością – naprawa po kosztach jest w tym przypadku zupełnie nieopłacalna.