Jak zadbać o zniszczone dłonie?

Dłonie są prawdziwą wizytówką nowoczesnej kobiety, być może dlatego, że są jedną z najbardziej widocznych części ciała. Na kształt naszych dłoni nie mamy wielkiego wpływu, za to przy odrobinie wysiłku i korzystaniu z wysokiej jakości kosmetyków, możemy skutecznie zadbać o stan skóry czy paznokci.

zniszczone-dlonie

Zadbaj o skórę dłoni

Skóra dłoni ma bardzo specyficzną budowę.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Scan-Anida, która produkuje wiele znakomitych kremów i kosmetyków do pielęgnacji ciała: Dbałość o dłonie jest tak ważna, ponieważ skóra na tych elementach naszego ciała jest bardzo delikatna, podatna na powstawanie zmarszczek i innych oznak starzenia oraz bardzo łatwo się przesusza. Skóra dłoni jest też bardzo podatna na działanie czynników zewnętrznych  – zbyt niskiej i wysokiej temperatury, działanie promieni słonecznych, wiatr czy suche powietrze. Wpływ na stan dłoni ma także stosowanie źle dobranych kosmetyków.

W rezultacie działania tych wszystkich czynników skóra dłoni może stawać się zbyt odwodniona lub przetłuszczona, szorstka, może także tracić swoją naturalną elastyczność. Na szczęście można temu zaradzić, dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków oraz regularnemu przeprowadzaniu zabiegów pielęgnacyjnych.

Stosowanie kremów do rąk

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych powinno być stosowanie, odpowiednio dobranych do naszej cery oraz problemów skórnych, kremów i środków do pielęgnacji dłoni. Właściwe nawilżanie, osuszanie oraz ochrona skóry są podstawowymi elementami dbania o poprawę stanu zniszczonych dłoni. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, dzięki którym możemy skutecznie zadbać o stan skóry dłoni. W aptekach i drogeriach możemy kupić m.in. naturalne kremy regenerujące, których stosowanie poleca się osobom, mającym problem ze zniszczoną i przesuszoną skórą, kremy nawilżające, których działanie polega na odżywianiu i ochronie dłoni przed przesuszeniem, a także kremy witaminowe. Te ostatnie mają za zadanie dostarczenie skórze odpowiedniej dawki opóźniających procesy starzenia oraz ułatwiających procesy regeneracji witamin A, E oraz witaminy B5.

Według specjalistów, kremy ochronne powinny być stosowane w trakcie dnia, natomiast na noc powinniśmy stosować kremy dostarczające skórze substancje odżywcze i regenerujące.

Inne działania pielęgnacyjne

Oprócz stosowania specjalistycznych kosmetyków, warto również regularnie poddawać się zabiegom regeneracyjnym. Wśród takich zabiegów znajdują się peelingi enzymatyczne i drobnoziarniste, które wygładzają i rozjaśniają naskórek oraz przygotowują go do przyjęcia składników odżywczych dostarczanych za pomocą kremów.

Innym możliwym do samodzielnego wykonania w domu zabiegiem pielęgnującym są delikatne masaże witaminami A i E w płynie lub oliwą z dodatkiem soku z cytryny. Do tego celu świetnie nada się również olej z pestek winogron lub olej słonecznikowy.