Spływy pontonowo-kajakowe przełomem Dunajca jako aktywna, bezpieczna alternatywa tradycyjnego spływu tratwami flisackimi

Podhale to region Polski, obfitujący w rozmaite atrakcje. Chętnie odwiedzany zarówno przez pasjonatów pięknych krajobrazów, jak i entuzjastów aktywnego wypoczynku, co roku w sezonie letnim przyciąga tłumy turystów. Unikalną atrakcję stanowią spływy pontonowo-kajakowe przełomem Dunajca, najbardziej ekstremalną, górską rzeką w Polsce. Sprawdź, dlaczego?

Tradycyjne spływy tratwami flisackimi pomału odchodzą w przeszłość, zastępowane coraz bardziej popularnymi spływami pontonowo-kajakowymi. Warto skorzystać z tej atrakcji nawet podczas krótkiego pobytu na górskim Podhalu.

Piękne widoki

Spływy pontonowo-kajakowe przełomem Dunajca to nie tylko forma aktywnego wypoczynku, gwarancja niezapomnianych wrażeń oraz okazja do sprawdzenia własnych sił, lecz także możliwość podziwiania przepięknych widoków. Przełom Dunajca, Czerwony Klasztor, Szczawnica i Krościenko to widoki, które z pewnością zapadną na długo w naszej pamięci. Podziwiane z perspektywy najbardziej ekstremalnej i oferującej najciekawsze krajobrazy rzeki w Polsce, stanowią prawdziwy rarytas dla miłośników gór. Z pontonu bowiem będziemy mieli okazję podziwiać widoki, niedostępne z innej perspektywy.

Spływ posiada także walory edukacyjne. Podczas pokonywania rzecznych przeszkód, instruktor przekazuje uczestnikom wiadomości, dotyczące mijanych atrakcji widokowych i gór, okraszając je zabawnymi historyjkami i górskimi anegdotami.

To także wspaniała atrakcja dla wędkarzy. Podczas spływu bowiem zdobędą oni informacje na temat ryb rzecznych w Dunajcu oraz metodach ich połowu.

Bezpieczeństwo

Spływy pontonowo-kajakowe przełomem Dunajca, oferowane przez Organizatora Aktywnych Wczasów Activfun to rozrywka w pełni bezpieczna.

Prowadzi je bowiem wyszkolony instruktor, a wszyscy uczestnicy spływu otrzymują asekuracyjne kamizelki, wiosła oraz kaski. Pontony, używane w trakcie spływów, to pontony markowej czeskiej firmy Robfin, atestowane i przystosowane do spływów górskimi rzekami.

Firma posiada także wszelkie niezbędne pozwolenia, takie jak pozwolenie wodno-prawne czy zgodę na odbywanie spływów, udzieloną przez Pieniński Park Narodowy.

Nie musimy się także martwić o naszą kondycję; przed spływem następuje rozgrzewka i wydawane są instrukcje, dotyczące spływu. Dla amatorów ekstremalnych wrażeń organizator przewidział bitwy wodne między pontonami, kręcenie się w kółko na falach Dunajca czy opcja spływu przy wysokim poziomie wody w rzece.

śr. ocena 5 / głosów 5