Współczesne trendy – czy baleyage jest cały czas w modzie?

Jak rozświetlić kolor włosów w zgodzie z najnowszymi trendami? Gdyby szukać pokrewieństw pomiędzy malarstwem a współczesną sztuką fryzjerską, jako pierwsze przychodzi na myśl – mistrzowskie operowanie światłem. Wyszukany światłocień, tak charakterystyczny dla renesansowego malarstwa, to także renesans w dziedzinie koloryzacji włosów. Rozświetlenie i kontrast w subtelnym, wydobywającym naturalne piękno włosów wydaniu, to podstawy współczesnych trendów w baleyage’u.

baleyage

Słysząc hasło baleyage zaczynamy być nieco nieufne. Mimo okresowych powrotów na modę lat 80. czy 90. mamy przykre wspomnienie mocno kontrastowych, wielobarwnych pasemek i przepalonych rozjaśniaczami włosów.

Spora część z nas hołduje obecnie modzie na zabiegi upiększające, które, choć zdecydowanie podnoszą naszą atrakcyjność, stronią od efektu teatralności, preferując przede wszystkim wydobywanie naturalnego piękna każdej z nas.

Elementem, który zawsze jest en voque, niezależnie od zmieniających się trendów w modzie, są przede wszystkim włosy zdrowe i wypielęgnowane – mówi Beata Potoczna, właścicielka salonu „Corte del sole”, zapytana o nowe wcielenie baleyage’u.

Mówiąc zatem o baleyage’u, odstąpmy od przywoływania stylistycznych kadrów sprzed kilkunastu lat. Zastąpmy je raczej myśleniem o trójwymiarowym rozświetleniu włosów modnym efektem baleyage contourage. Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Śledząc to, co dzieje się obecnie w technice koloryzacji włosów, śmiało możemy powiedzieć, że baleyage to nie zwyczajne farbowanie, ale raczej nasycanie włosów blaskiem.

Znane i lubiane od nowa, czyli baleyage ombre

Niezwykle efektowna odmiana koloryzacji włosów, czyli farbowanie w stylu ombre, zdążyło sobie zgromadzić rzesze zwolenniczek. Mamy zatem dobrą wiadomość dla wszystkich śledzących nowe tendencje we fryzjerstwie. Otóż ombre pojawia się w nowej, subtelnej odsłonie, łącząc w sobie efekty sombre, babylights czy flamboyage.

Baleyage ombre to umiejętne operowanie odcieniami tego samego koloru. Zdecydowany efekt ombre wysubtelniony zostaje dodaniem cieniutkich pasm, z tej samej gamy barwnej, rozjaśnianych od samego czubka głowy, bądź delikatnie poniżej. Efektem jest trójwymiarowy kolor, doskonale budujący bryłę fryzury.

Moda na kolor, czyli na jakich kolorach włosów najlepiej wykonywać baleyage?

Za optymalne uważa się operowanie odcieniami brązów. Baleyage wykonany nowoczesnymi farbami w takich tonacjach daje efekt niezwykle naturalny. Zaś uzupełniony o pielęgnujący glacage, wygląda naprawdę spektakularnie. Jednak baleyage w nowej odsłonie znakomicie podkreśla również urok tak modnych ostatnio siwych stylizacji. Idąc tropem odważnych tendencji, pozwala także osiągnąć efekt „syrenich włosów” – dając wrażenie opalizujących pastelowymi barwami pasm.

Ciepłe refleksy – najważniejsze informacje na temat falleyageu

Osobom, które „syreni look” uważają za zbyt chłodny, do gustu powinien przypaść falleyage. To nic innego jak karmelowe, miodowe, czy imbirowe tony – kolory masła orzechowego, dyniowe rudości oraz absolutny hit, czyli barwa korzennego piwa i cydru z przyprawami.

Nie dajmy się jednak zwieść wrażeniu, że to efekty łatwe do osiągnięcia. Wymagają niezwykłej wprawy i profesjonalnych produktów do koloryzacji.

Konkludując, baleyage nie tylko cały czas jest w modzie, ale wspaniale się do niej dostosowuje, rozwijając się w odmianach zarówno dla zwolenniczek klasyki, jak i dla odważnych eksperymentatorek.

śr. ocena 5 / głosów 5