W jaki sposób skutecznie oczyścić cerę?

Codzienne oczyszczanie cery to podstawa dbania o jej dobry wygląd. Nawet najlepsze kremy nam nie pomogą, jeśli nie zadbamy wcześniej o jej odpowiednie oczyszczenie. Dzięki niemu usuniemy martwe komórki naskórka, nadmiar sebum, kurzu, brudu oraz resztek makijażu, przez co skóra będzie oddychać. Oczyszczać cerę powinno się dwa razy dziennie. W jaki sposób?

oczyszczanie-twarzy

Poranne oczyszczenie skóry jest niezmiernie ważne, w nocy bowiem skóra wytwarza sebum, którego rano powinniśmy się pozbyć za pomocą mleczka, pianki lub żelu, a następnie przetrzeć ją tonikiem. Wieczorne oczyszczanie jest z kolei niemniej istotne ze względu na makijaż, którego powinnyśmy się pozbyć przed pójściem spać. Jak oczyścić twarz krok po kroku? Jakich kosmetyków używać?

Oczy

Oczyszczanie cery powinno zaczynać się od demakijażu oczu. W tym celu używajmy specjalnie do tego przeznaczonych preparatów lub płynów micelarnych. Ważne, aby pamiętać, iż nasączony nimi płatek kosmetyczny powinno przesuwać się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, nigdy odwrotnie.

Oczyszczanie                                      

Po uporaniu się z demakijażem oczu, czas zająć się właściwym oczyszczaniem cery. Zaczynamy od mleczka, które nakładamy bezpośrednio palcami na twarz, a następnie masujemy. Kolejna czynność to umycie skóry za pomocą żelu lub pianki w połączeniu z wodą. Jeśli mamy wyjątkowo suchą skórę, użyjmy pianki. Żel natomiast będzie bardziej odpowiedni dla skóry normalnej lub mieszanej. Pamiętajmy, że zaniedbywanie tej czynności prowadzi do zatykania się porów, w efekcie czego nasza skóra stanie się szorstka, matowa i straci blask. Powstaną zaskórniki i krostki, a skóra nie będzie mogła swobodnie oddychać.

Oczyszczanie cery to także używanie nawilżających toników do twarzy, szyi oraz dekoltu, multiaktywnych płynów micelarnych, nienaruszających bariery ochronnej skóry, a także peelingów do twarzy, poprawiających koloryt skóry, ujędrniających ją i dogłębnie oczyszczających. Kosmetyki do oczyszczania twarzy wiodących marek znajdziemy na przykład w sklepie Ambasada Zdrowia i Urody, proponującym klientom kosmetyki naturalne i ekologiczne.

Tonik

Ostatnim etapem oczyszczania skóry będzie użycie toniku lub płynu micelarnego, co pozwoli przywrócić skórze jej odpowiednie pH oraz równowagę. Tak oczyszczona skóra jest doskonale przygotowana, by przyjąć kremy orz maseczki do twarzy.

W oczyszczaniu skóry najważniejsza jest konsekwencja, systematyczność, a także używanie wysokiej jakości kosmetyków, nie podrażniających cery.

śr. ocena 5 / głosów 5