Stylizacja paznokci metodą akrylową

Manicure akrylowy to jedna z najczęściej stosowanych metod stylizacji paznokci. Ma wiele zalet, dlatego chętnie wybierany jest przez klientki odwiedzające salony stylizacji paznokci. Istotne jest jednak, aby wykonywany był przez profesjonalistę – tylko wtedy będziecie mieć gwarancję, że został wykonahy poprawnie. Wyjaśniamy na czym polega stylizacja paznokci metodą akrylową.

Czym jest manicure akrylowy?

Manicure akrylowy polega na formowaniu sztucznych paznokci z akrylowej masy. Ta metoda stosowana jest w salonach stylizacji paznokci od wielu lat, jednak przez wszystkie lata przechodziła różne zmiany. Na początku paznokcie wykonywano z akrylu stomatologicznego, który jednak miał wiele lat – stworzone z niego paznokcie miały nieestetyczny żółty kolor, były grube i mało elastyczne. Na szczęście z biegiem lat doszło do zmian na lepsze.

Obecnie manicurzystki do tworzenia paznokci wykorzystują specjalny akryl do zdobienia paznokci. Wygląda on naturalnie i jest niezwykle elastyczny, co niweluje poczucie dyskomfortu, które dawniej pojawiało się podczas noszenia sztucznych paznokci – wyjaśnia nasz rozmówca, Paulina Pastuszak z AKADEMII SEMILAC.

Paznokcie akrylowe mogą mieć różne kształty i różną długość, toteż manicurzystka może dopasować je względem wymagań i preferencji klientki.

Kto powinien zdecydować się na manicure akrylowy?

Stylizacja paznokci metodą akrylową dedykowana jest głównie tym kobietom, które marzą o efektownych, a jednocześnie mocnych i wytrzymałych paznokciach. Polecana jest osobom, które chcą ukryć mankamenty swoich naturalnych paznokci, ponieważ metoda ta pozwala na dowolne modelowanie płytki. Co więcej, dzięki manicure akrylowemu łatwiej można zapuścić własne paznokcie (płytka ukryta pod akrylową masą może swobodnie rosnąć, a akryl zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia).

Jakie są zalety stylizacji paznokci metodą akrylową?

Akrylowe paznokcie mają swoje zalety, z których największą i najbardziej pożądaną jest ich trwałość – dzięki położeniu akrylu na paznokciach wyglądają one idealnie nawet przez trzy tygodnie. Z tego powodu na tę metodę stylizacji paznokci decydują się kobiety zapracowane, które nie mają czasu na częste malowanie paznokci.

Kolejną zaletą metody akrylowej jest fakt, że zapewnia ona ochronę dla naturalnej płytki paznokci, co jest dużą korzyścią dla osób o słabych i łamliwych paznokciach. Ponadto, dzięki akrylowi można zmienić kształt naturalnych paznokci, a metodę tę stosować można nawet na paznokciach złamanych i obgryzionych.

Dla wielu pań zachęcający może być także fakt, że akryl jest bardzo odpornym materiałem. Dzięki temu paznokcie wystylizowane z jego pomocą mogą przetrwać w nienaruszonym stanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Akrylowe paznokcie można więc długo moczyć w wodzie oraz wykonywać z nimi różne prace fizyczne.

śr. ocena 5 / głosów 5