Metody modelowania sylwetki

Bez względu na to, jak wiele czasu i wysiłku poświęcasz dbałości o dobrą figurę, nieuchronny upływ czasu, a także przebyte ciąże czy wahania wagi spowodowane rozmaitymi dolegliwościami, mogą pozostawić trwałe ślady na twoim ciele. W procesie modelowania sylwetki najważniejsze są oczywiście ćwiczenia i dieta, które pozwolą ci utrzymać prawidłową masę ciała. Ale jak pozbyć się tych najtrudniejszych złogów tkanki tłuszczowej i nadmiaru skóry?

modelowanie-sylwetki

Odchudzanie a modelowanie sylwetki

Komórki tłuszczowe w ciele człowieka nie ulegają samoczynnej redukcji ilościowej. W procesach odchudzania poprzez dietę i ćwiczenia osiągamy efekt ich obkurczania, ale nigdy nie pozbywamy się ich na stałe. Co więcej, gdy tkanka tłuszczowa traci swoją objętość, deformacji może ulegać otaczająca ją skóra. Dlatego nawet po zrzuceniu zbędnych kilogramów sylwetka często nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli.

Kolejnym problemem jest nierównomierne odkładanie się tkanki tłuszczowej i takież jej obkurczanie. Zdarza się, że w trakcie diety zauważamy szybszą utratę zbędnych centymetrów w pasie, ale obwód bioder czy ud nie ulega zmianie. Oznacza to, że w tych partiach ciała znajduje się najbardziej zbita i trudna do zwalczenia tkanka tłuszczowa, której możesz pozbyć się wyłącznie za pomocą profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Innymi słowy, modelowanie sylwetki jest etapem uzupełniającym proces odchudzania.

Bezpieczne modelowanie sylwetki

Współczesna medycyna estetyczna odchodzi od bardzo inwazyjnych, chirurgicznych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy zwiotczałej skóry. Ponieważ tkanka tłuszczowa gromadzi się przede wszystkim w dosyć płytkiej warstwie podskórnej, możliwe jest docieranie do niej za pomocą metod bezpiecznych i nie pozostawiających szpecących ciało blizn.

Lipoliza iniekcyjna i laserowa

Do najpopularniejszych metod modelowania sylwetki, jakie wykonuje się również w szczecińskiej Klinice Zawodny, należą lipoliza iniekcyjna i laserowa. Lipoliza iniekcyjna (igłowa, chemiczna) polega na ostrzykiwaniu problematycznych partii ciała specjalną substancją, która chemicznie rozpuszcza uporczywe złogi tłuszczu. Ten, z upływem czasu jest usuwany z organizmu w wyniku jego naturalnych procesów.

Na podobnej zasadzie przebiega proces lipolizy laserowej, z tym że na komórki tłuszczowej oddziałuje w tym przypadku wiązka światła. Lipoliza laserowa daje świetne efekty nawet przy modelowaniu dużych partii ciała, takich jak brzuch, pośladki czy uda.

Inne zabiegi z zakresu modelowania sylwetki

Wybór odpowiedniej metody modelowania sylwetki uzależniony jest od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta oraz obszaru ciała, na którym mamy pracować. Oprócz wspomnianych wyżej zabiegów lipolizy, w profesjonalnych gabinetach możemy skorzystać z metod wykorzystujących m.in. krio- i karboksyterapię czy ultradźwięki.

śr. ocena 5 / głosów 5