Zalety dziecięcych wózków wielofunkcyjnych

Wózki wielofunkcyjne łączą w sobie funkcjonalność wózków spacerowych oraz wózków głębokich. Dobrze wybrany dziecięcy wózek wielofunkcyjny będzie nam służył aż do momentu, w którym nasze dziecko stanie na własne nogi. Będzie rósł razem z dzieckiem i stanie się dla nas doskonałym ułatwieniem w trakcie opieki nad naszą pociechą. Jakie jeszcze zalety posiadają wózki wielofunkcyjne?

wozki wielofunkcyjne

Oszczędność finansowa

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy Coletto, która oferuje swoim klientom szeroki wybór wysokiej jakości wózków dziecięcych oraz fotelików samochodowych: Najczęstszym powodem wyboru wózka wielofunkcyjnego jest płynąca za taką decyzją oszczędność pieniędzy. Jeden zakup pozwala bowiem na spełnienie naszych potrzeb dotyczących posiadania wózka z gondolą, dla dziecka, które z racji wieku musi być przewożone w pozycji leżącej oraz wózka spacerowego, przeznaczonego dla starszych bobasów, które mają potrzebę przebywania w trakcie podróży w pozycji siedzącej.

W ostatnich latach na rynku pojawiły się także modele wózków wielofunkcyjnych „3 w 1”, które oprócz wózka głębokiego oraz wózka spacerowego, posiadają również fotelik dziecięcy, który może pełnić funkcję fotelika samochodowego lub zostać zamontowany na stelażu wózka. Zazwyczaj modele wózka wielofunkcyjnego występują w dwóch opcjach do wyboru – „2 w 1” oraz „3 w 1”. Dzięki temu rodzice mają szansę wybrać taki model, który najbardziej będzie odpowiadał ich potrzebom.

Bezpieczeństwo dziecka i łatwość manewrowania

Wózki wielofunkcyjne mają również opinię wózków, które zapewniają dziecku dużo więcej bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki temu, że posiadają dużo stabilniejszą konstrukcję. Tego typu wózki zazwyczaj są też masywniejsze, dzięki czemu lepiej ochraniają przebywające w nim dziecko.

Kolejną zaletą jest łatwość manewrowania. Większość wózków wielofunkcyjnych posiada bowiem skrętne koła, które bardzo ułatwiają wykonywanie skrętów w trakcie codziennych spacerów.

Komfort użytkowania

Wózki wielofunkcyjne to także duży komfort użytkowania. Są one bardzo łatwe w obsłudze, dają się bardzo łatwo złożyć, rozłożyć oraz dostosować je do naszych aktualnych potrzeb.