Dlaczego warto zapisać dziecko na tenisa?

Tenis ziemny uchodzi powszechnie za jeden z bardziej elitarnych sportów na świecie. Nic w tym dziwnego bowiem jest to dyscyplina trudna i wymagająca ogromnej samodyscypliny oraz determinacji w dążenie do wyznaczonego celu. Z drugiej strony jest to również świetny sport na nawet małych dzieci. Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły tenisowej? Jakie korzyści z tego płyną?

Kiedy dziecko może zacząć treningi?

Zabawę z tenisem dziecko może rozpocząć już w wieku 4 lat. Szkoły takie Szczeciński Klub Tenisowe oferują swoim najmłodszym adeptom naukę gry od podstaw oraz rozwijanie umiejętności poprzez nowoczesny system gier i zabaw. Zajęcia w grupie dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się w ramach Tenisowego Przedszkola – starsze dzieci oraz młodzież uczęszczają na zajęcia do Szkółki Tenisa, gdzie również mogą uczyć się od podstaw. Nie ma reguły mówiącej, jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki, jednak osiąganie dobrych rezultatów wymaga lat praktyki – dlatego choć istnieją pewne wyjątki, to generalnie najlepsze szanse rozwoju mają dzieci zaczynające w bardzo młodym wieku.

Rozwój kondycji i sprawności ruchowej

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia tenisa? Przede wszystkim dlatego, że zajęcia na korcie bardzo korzystnie wpływają na ogólną poprawę kondycji oraz sprawności ruchowej młodego organizmu. Poprawie ulega między innymi wydolność oddechowa, koordynacja ruchowa, szybkość oraz siła. Należy pamiętać, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu dziecka – nie tylko dlatego, że sprzyja pozytywnemu rozwojowi organizmu, pozwala unikać wielu schorzeń i wadom postawy, ale również rozwija nawyk ruchu, który jest bardzo istotny już w dorosłym życiu.

Trening charakteru

Tenis to sport wpływający na dziecko nie tylko w sferze fizycznej, ale również duchowej i emocjonalnej. Przede wszystkim jako dyscyplina indywidualna rozwija zaangażowanie i motywację – inaczej niż w przypadku sportów drużynowych, osiąganie sukcesów jest zależne tylko i wyłącznie od umiejętności jednostki, a nie wypadkowej starań członków całej drużyny. Ten fakt sprawia, że dziecko staje się bardziej zdeterminowane, bardziej niezależne – to wszystko ma bardzo duży wpływ na jego sukces również w życiu prywatnym. Ponadto na korcie obowiązuje bardzo rygorystycznie przestrzegany kodeks zachowań – w trakcie zajęć dziecko uczy się nie tylko uczciwości wobec reguł, ale również pełnej szacunku postawy wobec oponenta.

Pierwsze kroki w stronę kariery

Dzieci często marzą o tym, by zostać zawodowymi sportowcami. A tenisiści należą do grupy zawodników darzonych ogromnym szacunkiem, najlepsi z nich zdobywają szeroką sławę oraz zarabiają na swoich występach bardzo duże pieniądze. Jeśli nasze dziecko marzy o tym, by zostać profesjonalistą, najlepszą drogą do celu jest rozpoczęcie nauki pod okiem doświadczonego trenera.

śr. ocena 5 / głosów 5