Przyjęcie z okazji chrztu w restauracji czy w domu?

Przyjęcie z okazji chrztu to dobra okazja, by odświeżyć rodzinne relacje i dzielić z bliskimi radość towarzyszącą chrzcinom. Podjęcie zaproszonych gości poczęstunkiem jest też po prostu w dobrym tonie. Gdzie jednak urządzić uroczystość? W domu czy w lokalu? Każda z opcji ma swoje zalety i wady. W poniższym artykule staramy się je naświetlić, co z pewnością pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Do niewątpliwych plusów imprezy we własnym mieszkaniu czy domu należy fakt, że wszystko, co potrzebne, mamy pod ręką, a przyjęcie uświetnić można np. oglądaniem rodzinnych albumów ze zdjęciami. Również „główny bohater wydarzenia”, czyli chrzczone dziecko, swobodniej będzie zapewne czuł się w znanym sobie otoczeniu. Dlaczego zatem coraz więcej osób decyduje się na urządzenie chrzcin w restauracji?

Przyjęcie w lokalu

Głównym powodem może być najzwyklejsza w świecie oszczędność czasu, nerwów i energii, jakie trzeba poświęcić na organizację całego wydarzenia. Samodzielne gotowanie i serwowanie potraw, konieczność wysprzątania domu zarówno przed przyjęciem, jak i po jego zakończeniu – wszystko to przestaje być naszym problemem, my zaś możemy skupić się na dziecku i swobodnych rozmowach z gośćmi.

Zalety restauracji hotelowych

Pod rozwagę warto wziąć zwłaszcza ofertę restauracji hotelowych. Po pierwsze dlatego, że często możemy spodziewać się po nich znacznie wyższego poziomu jakości zarówno podawanych dań, jak i obsługi.

 Jeśli wszystko przebiegnie bez zarzutu, rośnie szansa na to, że uczestnicy przyjęcia powrócą kiedyś w charakterze gości hotelowych lub co najmniej polecą obiekt swoim znajomym – zdradza przedstawiciel trzygwiazdkowego hotelu Sleep we Wrocławiu, gdzie można zorganizować chrzciny nawet na 50 osób.

Skala przyjęcia

I tu zahaczamy o kolejną istotną kwestię. Jeśli obiadem z okazji chrzcin chcemy podjąć tylko kilku najbliższych członków rodziny, a w dodatku możemy liczyć na jakąś pomoc – nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić skromne przyjęcie w domu. Jeśli jednak gości ma być więcej, pojawia się problem nie tylko ograniczonego metrażu, ale też przygotowania odpowiednio dużej liczby krzeseł, stołów, zastawy czy sztućców. Można je teoretycznie wypożyczyć, ale to dodatkowy kłopot – który znika, jeśli decydujemy się na chrzciny w lokalu.

Przestrzeń prywatna

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do zalet restauracji hotelowych. Kolejnym ważkim powodem rozważenia akurat tej opcji jest bowiem możliwość skorzystania z pokoju, w którym na spokojnie przewiniemy czy przebierzemy dziecko. To również dobre miejsce do odświeżenia się czy odpoczęcia przez moment – dla nas samych, a także dla naszych gości, szczególnie krewnych w podeszłym wieku. Pamiętajmy też o tym, że obecność zaplecza noclegowego hotelu może okazać się nieoceniona w przypadku osób przybyłych na uroczystość z daleka.