Noclegi w Szklarskiej Porębie. Gdzie warto się zatrzymać?

Szklarska Poręba – położona u podnóży Karkonoszy i Gór Izerskich, w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody, ale też wśród licznych zabytków oraz atrakcji sportowo-turystycznych – to idealne miejsce do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Różnorodność oferty, jeśli chodzi o tutejsze noclegi, może przyprawić o zawrót głowy. Na co więc zwracać uwagę, by wybrać najlepszą kwaterę?

szklarska-poreba

Jednym z najważniejszych czynników jest oczywiście lokalizacja – obowiązuje to zresztą nie tylko w przypadku Szklarskiej Poręby. Jako że jednak jest to miejscowość mocno turystyczna, warto rozejrzeć się za pensjonatem usytuowanym poza pełnym zgiełku centrum. Zagwarantuje nam to odpowiednie warunki do regeneracji sił po szaleństwach na stoku, pieszych wędrówkach górskich czy wycieczkach rowerowych.

Efektywny wypoczynek

Świetnym przykładem miejsca noclegowego położonego w dystansie pieszym od najważniejszych punktów (jak rzeczone centrum, wyciąg na Szrenicę czy szlaki turystyczne), ale zarazem znajdującego się wśród cichych łąk i starych drzew, jest pensjonat Pod Koziołkami. Na uwagę oprócz dogodnej lokalizacji zasługuje też w jego przypadku obecność basenu i strefy SPA, dzięki którym wieczorny i popołudniowy relaks stanie się jeszcze skuteczniejszy – a niepogoda nie grozi nudą.

Aprowizacja

Do innych istotnych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę, szukając noclegu w Szklarskiej Porębie, zalicza się chociażby możliwość zjedzenia na miejscu smacznego posiłku (zwłaszcza pożywnego śniadania!). Nie można bowiem zapomnieć, że nie każda kwatera dysponuje odpowiednim zapleczem, by móc zaoferować swym klientom to udogodnienie. A przecież w dni o bardziej napiętym grafiku możemy nie znaleźć sił ani czasu, by rozglądać się dodatkowo za przyjemnym lokalem gastronomicznym.

Parking

Podobnie nie każdy pensjonat dysponuje parkingiem, najlepiej ogrodzonym, monitorowanym i zamykanym na noc. Tymczasem przyjazd do Szklarskiej Poręby samochodem ma wiele plusów. Miejscowość ta stanowi wszak doskonałą bazę wypadową nie tylko na szlak i stoki, ale też do nieodległego Karpacza, Świeradowa czy Jeleniej Góry, jak również położonych nieco dalej czeskich skarbów w postaci Harrachova, Skalnego Miasta czy Pragi, a nawet niemieckiego Drezna.

W większym gronie

Jeśli zaś Szklarską Porębę wybieramy na miejsce obozu integracyjno-szkoleniowego albo uroczystości rodzinnej (w tym wesela), na względzie musimy mieć oczywiście dostęp pensjonatu do odpowiedniej infrastruktury w postaci sali bankietowej czy konferencyjnej. Ta ostatnia zaś powinna nie tylko być wystarczająco pojemna i wyposażona w nagłośnienie, rzutnik, ekran oraz łącze internetowe, ale najlepiej też pozwalać na dostosowanie układu krzeseł do wybranej przez organizatora formy spotkania.

śr. ocena 5 / głosów 5