Co warto wiedzieć organizując majówkę

Majówka to jeden z najlepszych okresów w roku na zorganizowanie kilkudniowego wyjazdu. Dzięki korzystnemu rozkładowi dni wolnych od pracy, można spędzić bardzo przyjemnie czas. Pomysłów na organizację majówki jest tyle, ilu jest ludzi. Aby wyjazd był udany, warto mieć na uwadze kilka istotnych szczegółów. Radzimy, o czym pamiętać podczas organizacji majówki.

organizacja-majowki

Każdego roku na nadejście weekendu majowego czeka wielu Polaków. Nic dziwnego – wizja długiego weekendu, często połączona z urlopem, może bardzo poprawiać humor. Jednak, aby wyczekana majówka nie okazała się niewypałem, warto ją dobrze zaplanować.

W artykule przygotowaliśmy garść porad o tym, co warto wiedzieć organizując majówkę.

Po pierwsze: zacznij planować jak najwcześniej

O tym, że chcecie wyjechać gdzieś na długi weekend majowy, powinniście zdecydować już dużo wcześniej. Kiedy? Im wcześniej, tym lepiej. Ci najbardziej przezorni zaczynają planować swój urlop w tym czasie nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jeśli jednak nie potraficie planować aż tak długofalowo, wystarczy, że organizację rozpoczniecie 2-3 miesiące wcześniej.

Po drugie: wybierzcie miejsce

Planując majówkę, dobrze zastanówcie się nad miejscem, do którego pojedziecie. W tym punkcie warto wziąć pod uwagę szczególnie pogodę, jaką prawdopodobnie zastaniecie po przyjeździe, odległość od waszego miejsca zamieszkania oraz popularność miejsca. Jeśli jesteście miłośnikami gór, powinniście wziąć pod uwagę wyjazd do Białki Tatrzańskiej. Miejscowość ta oferuje wiele atrakcji, a nie jest aż tak zatłoczona jak pobliskie Zakopane. Ma też świetną bazę noclegową. Godny polecenia jest chociażby Dom Wypoczynkowy Stokrotka.

Po trzecie: zaplanujcie budżet

Każdy wie, że nie sztuką jest zorganizować sobie wycieczkę, kiedy ma się do dyspozycji nieograniczoną ilość pieniędzy. Niestety, na takie podejście do wyjazdu mało kto może sobie pozwolić. Jeśli postanowicie wyjechać na długi weekend majowy, powinniście na samym wstępie wyznaczyć sobie budżet, w którym chcecie się zmieścić. To pomoże wam zarówno podczas szukania noclegu, jak i przy planowaniu wszelkich wycieczek i atrakcji.

Po czwarte: zastanówcie się nad dojazdem

Istotną rolę w planowaniu majówki odgrywa także środek transportu, z pomocą którego dostaniecie się do miejsca docelowego. Jeśli posiadacie własny pojazd i to nim chcecie wyjechać na majówkę, wyznaczcie sobie jak najlepszą trasę. Pomocne będą tu zarówno mapy papierowe, jak i te internetowe. Jeśli jednak chcecie dotrzeć na miejsce z pomocą innych środków transportu, sprawdźcie którym z nich najszybciej, najtaniej i najwygodniej dojedziecie do obranej przez siebie destynacji.

Po piąte: bawcie się dobrze!

Kiedy już zaplanujecie podstawowe kwestie, takie jak dojazd, nocleg i plan wycieczki, pamiętajcie, aby zostawić sobie trochę czasu na spontaniczność i dobrą zabawę. Nie musicie trzymać się swojego planu w 100 procentach – i tak zweryfikuje go rzeczywistość. Nie warto zatem przejmować się opóźnieniami w trasie lub innymi trudnościami jakie będziecie napotykać na swojej drodze. W końcu i one mogą okazać się prawdziwą przygodą, którą będziecie wspominać jeszcze przez długie lata.

śr. ocena 5 / głosów 5