Cechy dobrej kwatery w górach

Wybierasz się na urlop w góry? Świetna decyzja! Szczególnie w Polsce wybór urokliwych miejsc jest bardzo duży. Oprócz atrakcji związanych z samym pobytem w górach, warto zadbać o odpowiednie zakwaterowanie. Miłośnicy hoteli z kompleksową obsługą na pewno znajdą coś dla siebie, ale bywalcy typowych górskich pokojów noclegowych również nie będą narzekać. Przed wyborem dobrej kwatery w górach zapoznaj się z naszym artykułem, w którym wyjaśniamy, jakie cechy powinna ona spełniać.

kwatera-w-gorach

Sprawdź wyposażenie pokojów

Dylematem mieszkańca naszego kraju, który chce spędzić urlop w Polsce, często jest wybór pomiędzy wypoczynkiem w górach a urlopem nad morzem. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku baza noclegowa jest bardzo duża i każdy może sobie pozwolić na wybór miejsca, który najbardziej spełni jego oczekiwania. Na co zatem należy zwracać uwagę, wybierając dobrą kwaterę w górach?

Po pierwsze – na komfort pokojów. To, że wyjeżdżamy na kilka lub kilkanaście dni poza dom, nie oznacza, że musimy rezygnować ze wszystkich udogodnień w miejscu noclegowym. Jak bowiem wspominać miło górski urlop, gdy w pokoju straszą niewygodne i skrzypiące łóżka, brudne toalety czy brak podstawowych artykułów higienicznych? Są to rzeczy niezbędne w każdej dobrej kwaterze i warto sprawdzić ich dostępność w wybranej ofercie, a gdy nie ma w niej zaznaczonych ważnych dla nas informacji – wystarczy zadzwonić do właściciela. Będąc w górach, warto znaleźć kwaterę z balkonem z widokiem na piękny krajobraz lub chociażby wyglądem nawiązującą do lokalnego stylu, np. dzięki drobnym elementom małej drewnianej architektury.

Zwróć uwagę na lokalizację kwatery

Wybierając się na urlop w góry, nie często mamy w planach zwiedzenie całej okolicy, czyli częste podróżowanie do pobliskich miejscowości lub w dogodne miejsca, z których można zacząć eksplorować górskie szlaki. W takiej sytuacji ważne jest, aby wybrana kwatera w górach była dobrze zlokalizowana. Co to znaczy? Powinna znajdować się blisko węzła komunikacyjnego, posiadać dobre połączenia komunikacji międzymiastowej, a także, co bardzo istotne, możliwość skorzystania z parkingu, najlepiej monitorowanego.

Kolejne kryterium łączy się z poprzednim. Otóż dogodne połączenia powinny umożliwiać zwiedzenie ciekawych atrakcji w okolicy. Baseny termalne, wyciągi narciarskie, historyczne obiekty czy mniejsze lub większe szczyty do zdobycia. Odpowiednio dobrana kwatera mieści się w takim punkcie, z którego łatwo dostać się do okolicznych atrakcji. Jest tak w przypadku Tyrolskiej Zagrody, która usytuowana jest w bardzo spokojnej dzielnicy, znajdującej się tylko 1,8 km od centrum miasta Karpacza.

śr. ocena 5 / głosów 5