Aktywny wypoczynek w Czarnogórze.

Niewielki bałkański kraj, wciśnięty pomiędzy Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Serbię oraz Kosowo, stał się jednym z ulubionych wakacyjnych, turystycznych kierunków. Piękno otaczającego krajobrazu, przyjazne temperatury, słoneczne plaże i zabytkowe miasta z urokliwymi uliczkami oraz placami, sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu także znajdą tu wiele atrakcji.

Jak aktywnie spędzić czas w Czarnogórze? Bałkańskie atrakcje.

Chociaż wypoczynek w rejonie Bałkanów kojarzy nam się głównie z spędzaniem czasu na plaży, opalaniem się, zażywaniem morskich kąpieli i popołudniowymi spacerami po uliczkach urokliwych miasteczek, okazuje się, że ten kraj ma wiele do zaoferowania turystom, lubiącym aktywnie spędzać czas.

Park Narodowy Lovćen

Największy park narodowy Czarnogóry, położny na granicy morza i gór, oprócz wielu różnych szlaków turystycznych i możliwości wielogodzinnych, pieszych wędrówek, oferuje turystom dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład park linowy z siedmioma trasami o różnym stopniu trudności. Jeśli lubimy się wspinać, odwiedźmy mauzoleum Piotra II Petrovića Njegoša, najważniejszego czarnogórskiego władcy oraz twórcy epoki romantyzmu, które znajduje się na górze Jezerski vrh, na wysokości 1657 m n. p. m. Kręte serpentyny zaprowadzą nas także na najwyższy szczyt w parku, czyli Štirovnik, znajdujący się na wysokość 1749 m n.p.m.

Wodne atrakcje

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych, wypoczynek w Czarnogórze z pewnością cię nie rozczaruje. Na Riwierze Budwańskiej będziesz miał okazję do nurkowania, a na Jeziorze Szkoderskim, będącym największym wodnym akwenem na Bałkanach, wypożyczenia kajaków i podziwiania przepięknych widoków, rozciągających się wokół jeziora. Amatorzy nieco bardziej ekstremalnych sportów mogą spróbować swoich sił w raftingu po rzece Tara, która przez wieki wyżłobiła największy kanion w Europie. Ciekawą propozycją jest również canyoning w kanionie Nevidio. Atrakcyjną ofertę aktywnego wyjazdu do Czarnogóry przygotował dla klientów Kiribati Club, będący organizatorem wypraw turystycznych. Oferta łączy w sobie zwiedzanie oraz aktywny wypoczynek na łonie przyrody; każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Na dwóch kółkach

Czarnogóra zawdzięcza swoją popularność nie tylko pięknym plażom i zapierającym dech w piersiach widokom, lecz również mnogości możliwości aktywnego spędzania czasu. Park Narodowy Durmitor, wpisany na światową listę dziedzictwa kulturalnego oraz przyrodniczego i na którego terenie znajduje się najwyższe pasmo górskie Czarnogóry, słynie z przepięknych tras rowerowych. Góry, poprzetykane głębokimi jaskiniami, kanionami, źródłami oraz rzekami, wypływającymi wprost ze skał, tworzą niezapomniany krajobraz, który warto podziwiać z perspektywy rowerowego siodełka.

Czarnogóra to zatem nie tylko raj dla plażowiczów, ale także wspaniałe miejsce wypoczynku dla aktywnych turystów.

śr. ocena 5 / głosów 1