Pokoje do wynajęcia w Pieninach. Propozycje wypoczynkowe

Południe Polski przyciąga jak magnes. Jeżeli chcesz wyjechać w góry, weź pod uwagę Pieniny. Mniej uczęszczane przez turystów, dziksze, równie piękne, co oblegane górskie kurorty. Poznaj zalety wypoczynku w Pieninach i atrakcje, które sprawią, że będziesz chciał wracać tam co roku! Poniżej znajdziesz propozycje tego, jak i gdzie warto spędzić wolny czas w tych okolicach.

wczasy-pieniny

Co warto wiedzieć o Pieninach?

Pieniny to jedno z pasm górskich leżących w obrębie Karpat. Co ciekawe, procesy, w jakich powstawał ten zakątek, do dziś nie są całkowicie znane i stanowią zagadkę geologiczną. Przypuszcza się, że Pieniny kształtowały się wieloetapowo, począwszy od formowania się na dnie oceanów. Rzeźba terenu jest bardzo zróżnicowana – odbiły się na niej miliony lat powolnych ruchów tektonicznych i górotwórczych, osadzania się i wietrzenia. Swoje wyjątkowe piękno Pieniny zawdzięczają też temu, że tworzą je różne rodzaje skał.

Tym, co powinno dodatkowo zachęcać do wyprawy w Pieniny, jest bardzo przyjazna – jak na góry – pogoda. Tutaj powiedzenia o kapryśnej górskiej pogodzie nie znajdują potwierdzenia. Wiatry halne są słabe, a opady rzadkie, ponieważ Pieniny leżą w cieniu opadowym. Jeżeli więc chcesz wybrać się w góry, ale boisz się, że pogoda pokrzyżuje ci plany, Pieniny są dla ciebie.

Pieniny są nie tylko oszałamiająco piękne, ale też urozmaicone pod względem roślinności i zwierząt. Szacuje się, że rejon ten zamieszkuje połowa, czyli aż 15 000 gatunków zwierząt żyjących w Polsce.

Pokoje i atrakcje w Pieninach

Pieniny, choć nie są tak popularne wśród turystów, jak np. Tatry, są dobrze przygotowane na przyjęcie gości. Przykładem może być kwatera w Szczawnicy „Gromada Biała Woda” w pobliżu rezerwatu o tej samej nazwie. To doskonałe miejsce zarówno dla par, rodzin, jak i grup przyjaciół. Przytulne i klimatycznie urządzone pokoje będą idealnym miejscem na wypoczynek po dniu pełnym wrażeń, a kuchnia oparta na lokalnych specjałach sprawi, że będzie to wyprawa również kulinarna. Poznasz Pieniny każdym zmysłem!

W Pieninach trudno się nudzić. Ośrodek jest położony w wyjątkowo malowniczej scenerii i stanowi doskonałą bazę wypadową, z której można wybrać się na szlak albo w inne miejsca umożliwiające aktywny wypoczynek. Jeżeli nie wystarcza ci poznawanie okolicy z perspektywy spacerowej, przesiądź się na rower, do samochodu terenowego albo… na konia! Możesz także wybrać szlak wodny i podziwiać Pieniny z kajaka. Rwące górskie nurty zapewnią ci dawkę emocji. Zmierz się z żywiołem na Popradzie albo Dunajcu!

Jeżeli myślisz, że Pieniny są miejscem dobrym na wypad tylko w lecie, jesteś w błędzie! Ośnieżone szczyty mogą być jeszcze piękniejsze, a narty biegowe pozwolą ci spędzić czas aktywnie. Jeżeli jesteś wielbicielem białego szaleństwa, możesz wziąć udział w zawodach narciarskich na stokach Palenicy.

śr. ocena 5 / głosów 5