Jazda po torze kartingowym, jako ciekawy sposób na rozrywkę

Karting to sport o dość długiej historii, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród małych i dużych entuzjastów szybkiej jazdy oraz wielkich emocji. Najlepsze w nim jest to, że praktycznie każdy może spróbować swoich sił na torze. Właśnie dlatego wyścigi tych niewielkich, ale szybkich pojazdów są tak chętnie wybieraną formą urozmaicenia imprez, a dla wielu osób również wielkim hobby.

gokart

Jeden tor – wiele możliwości

Tory kartingowe, taki jak Kart W1, oferują wiele możliwości zabawy. Jednym z głównym punktów programu są przejazdy grupowe, w czasie którym możemy rywalizować z naszymi znajomymi o uzyskanie jak najlepszego czasu przejazdu. Zorganizowanie takiego wyścigu to świetny pomysł na wieczór kawalerski bądź firmową imprezę integracyjną.

Praktyka czyni mistrza

Na torze możemy również bawić się samemu, bez presji rywalizowania z innymi osobami. Dla tych, którzy pragną zasmakować nieco adrenaliny lub lepiej przygotować się do zawodów grupowych, przeznaczone są przejazdy indywidualne. Jeśli zależy nam na uzyskiwaniu jak najlepszych czasów, warto skorzystać ze szkoleń pod okiem instruktora, który zdradzi nam tajniki jazdy, wskaże popełniane przez nas błędy i doradzi, jak ich unikać na przyszłość.

Sport dla małych i dużych

Wyścigi gokartów to świetna forma rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – młodzi mistrzowie kierownicy mogą zasiąść za kółkiem już po ukończeniu 8 lat. Ciekawostką jest fakt, że wielu znanych kierowców rajdowych zaczynało swoją przygodę z motoryzacją właśnie od gokartów. Jednym z nich jest Robert Kubica. Gokarty to też świetny sposób na to, żeby przygotować naszą pociechę do późniejszej nauki jazdy – na torze dziecko przyzwyczaja się do pracy z kierownicą, uczy się panować nad wozem, rozwija swój refleks oraz zdolność oceny sytuacji na drodze.

Bezpieczeństwo na torze to podstawa

Mimo niewielkich wymiarów pojazdów, wyścigi gokartów to sport obarczony sporym ryzykiem – wypadek na trasie może skończyć się bardzo poważnymi uszkodzeniami ciała. Dlatego uczestnicy są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania reguł bezpieczeństwa – obowiązuje ich między innymi odpowiedni ubiór ochronny oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej na torze i uwag obsługi toru. Warto przestrzegać tych reguł, jeśli chcemy doświadczyć pełni emocji związanych z jazdą, ponieważ pracownicy nadzorujący tor mają możliwość zdalnego obniżenia mocy naszych pojazdów, żeby zminimalizować ryzyko wypadku.

śr. ocena 5 / głosów 5