Jak zorganizować czas gościowi z zagranicy?

Zorganizowanie wycieczki gościowi z zagranicy może nie być takie proste jak się wydaje. Oprócz transportu i noclegów trzeba także zadbać o atrakcje turystyczne czy tłumacza. Można jednak wynająć biuro podróży, które na cały pobyt zorganizuje wszystko za nas. W takim wypadku wycieczka będzie dopasowana do określonych preferencji.

Mamy gościa z zagranicy – co robić?

Jeśli w odwiedziny przyjedzie do nas osoba z innego kraju, zapewne oczekuje tego, żeby zorganizować jej wycieczkę po najciekawszych miejscach, dzięki czemu będzie miała możliwość poznać polską kulturę, architekturę, historię czy walory krajoznawcze. Zazwyczaj jest to ważne dla obu stron, bowiem chcemy pokazać to wszystko od jak najlepszej strony. Organizacja takiej wycieczki nie jest prostym zadaniem. Wymaga uwzględnienia wielu rzeczy. Gość z zagranicy może oczekiwać tego, że pokażemy mu więcej niż jedno znaczące dla Polski miejsce. Sprawa się komplikuje, gdy sami mieszkamy w miejscowości mało znanej i bez okolicznych atrakcji. 

Wycieczka zorganizowana przez biuro turystyczne

Zamiast organizować wszystko na własną rękę zdecydowanie lepiej jest wynająć biuro podróży, które zajmuje się wycieczkami tego typu. Oferta będzie indywidualnie dopasowana pod wskazane preferencje, możliwości finansowe i wybrany okres czasu, dlatego może to być zarówno jednodniowa, weekendowa podróż we wskazane miejsce jak i wycieczka objazdowa po kilku miastach. Dzięki temu naszemu gościowi z zagranicy jesteśmy w stanie pokazać to, co chcemy. Jeśli jednak nie mamy określonych preferencji, możemy zdać się na wybór miejsc wskazanych przez biuro podróży. Aby dopełnić zwiedzanie wybranych miejsc, biuro może wynająć polsko-angielskiego przewodnika, posługującego się wybranym językiem, który zainteresuje naszego gościa ciekawymi historiami.

Co jeszcze może zaoferować biuro turystyczne?

Istnieje możliwość stworzenia oferty jednodniowej, weekendowej jak i dłuższej wycieczki. Biuro podróży zajmie się organizacją dojazdu i powrotu. Nie musimy martwić się transportem, bowiem pakiet zawierać będzie także bilety na odpowiednie połączenia lub wynajem samochodu. W ofercie mogą znaleźć się również bilety komunikacji miejskiej i oczywiście rezerwacja pokojów hotelowych. Ekspert z biura turystycznego REDO Travel & Incentive w Warszawie tłumaczy:

Niemal wszystkie wydatki będą zawarte w ofercie, dlatego klienci nie muszą się obawiać o sprawy organizacyjne.

śr. ocena 5 / głosów 5