Zastosowanie pirotechniki w paintballu. Firma AS tłumaczy i objaśnia

Amatorska pirotechnika na ogół kojarzy się nam z klasycznymi fajerwerkami – pięknymi wielobarwnymi oprawami, widocznymi na nieboskłonie w trakcie imprez masowych. Nie każdy jednak wie, że istnieje też inne oblicze pirotechniki. Materiały pirotechniczne do paintballa to produkty dla prawdziwych macho – osób lubiących odrobinę adrenaliny, w trakcie wspólnych zabaw na polach walki. Jakie jest dokładne zastosowanie pirotechniki w paintballu? Odpowiedzi na to pytanie udzielą nam specjaliści z gorzowskiej hurtowni AS.

paintball

Pirotechnika do paintballa to szeroki wybór fajerwerków wykorzystywanych do pozoracji pola walki. Eventy paintballowe w formie improwizowanych starć paramilitarnych stanowią doskonałą formę zabawy i rozrywki. Nic dziwnego, że inicjatywy te cieszą się coraz większą popularnością, co wpływa na rozbudowę towarzyszącej im infrastruktury oraz akcesoriów. Ekrany, świece czy granaty dymne są takimi właśnie, cennymi akcesoriami pomocniczymi.

Rodzaje pirotechniki w paintballu i ASG

Jak zauważają eksperci hurtowni fajerwerków AS z Gorzowa, amatorska pirotechnika do celów batalistycznych służy głównie celom kamuflażu. Bezpieczny granat dymny w ułamku sekundy tworzy kolorową zasłonę, która w pełni chroni przed wzrokiem wrogów i pozwala prześliznąć się niepostrzeżenie, bez narażenia na zmasowany ostrzał. Średni czas zapłonu takich fajerwerków wynosi około 3-4 sekundy, zaś czas dymienia kilkadziesiąt sekund. To wystarczająco długo, aby przemieścić się z miejsca na miejsce i znaleźć bezpieczną kryjówkę. To jednak wciąż nie wszystko. Istnieją i inne odmiany pirotechniki do celów pozoracyjnych – granaty błyskowe, hukowe, rozpryskowe, działające w oparciu o bardzo podobne założenia.

Zastosowanie pirotechniki w paintballu

Używając pirotechniki do paintballa, należy kierować się tymi samymi zasadami, co przy innych typach fajerwerków. Eksperci hurtowni AS podkreślają obowiązek zachowania należytej ostrożności. Rozważnie używane granaty dymne sprawdzają się zarówno na otwartych przestrzeniach (działki, lasy czy łąki), jak i w obiektach zamkniętych (np. w porzuconych budynkach). Taka amatorska pirotechnika sprawdza się idealnie przy zabawach typu strzelanie, skradanie, podchody. Kolorowy dym – biały, żółty, niebieski, różowy czy czerwony tworzy ciekawą oprawę widowisk i buduje prawdziwie batalistyczny klimat. Nic dziwnego, że po pirotechnikę do paintballa sięga się nie tylko w codziennych zabawach z bronią, ale też w celach filmowych, inscenizacyjnych i przy organizacji widowisk masowych. Z produktów tego typu korzystają również profesjonaliści, przy organizacji szkoleń militarnych.

śr. ocena 5 / głosów 5