Zastosowanie budynków modułowych – klasyczne i nowoczesne rozwiązania

Budownictwo to jedna z najszybciej rozwijających się branż, w której co rusz pojawiają nowe rozwiązania zaskakujące swoją funkcjonalnością. Przykładem takiej innowacji w branży budowlanej są obiekty modułowe. Budownictwo modułowe polega na wykorzystaniu prefabrykatów w postaci kontenerów do budowy różnego rodzaju obiektów. Jakie dokładnie zastosowania posiada ta technologia?

Mieszkalne budownictwo modułowe

Budynki modułowe, które powstają z gotowych prefabrykatów, kojarzą się głównie z obiektami przemysłowymi i tymczasowymi, ale dzisiaj – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – podbijają budownictwo mieszkalne. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można szybko wybudować wymarzony dom, a to wszystko po przystępnej cenie. Warto bowiem zaznaczyć, że segmenty można dowolnie łączyć i nadawać tworzonym z nich obiektom pożądane kształty. Odpowiednia izolacja i wykończenie umożliwiają stworzenie ciepłych i komfortowych wnętrz, a wykorzystana do produkcji kontenerów stal stanowi wytrzymały szkielet budynku. Jak się okazuje, systemy modułowe są również wykorzystywane w zabudowie wielorodzinnej. To oryginalne rozwiązanie łączące w sobie tradycję z nowoczesnością oraz komfort mieszkania z trwałością materiałów.

Inne zastosowania budynków modułowych

Zalety budownictwa modułowego, w szczególności możliwość szybkiej budowy, ale też rozbudowy i demontażu obiektów przy zachowaniu niezwykłej trwałości konstrukcji sprawia, że znajduje ono coraz więcej zastosowań. Z kontenerów budowlanych, które znajdziemy w ofercie firmy Modular System z Płocka, wykonuje się m. in.:

  • Obiekty biurowe – bogate możliwości projektowania i aranżacji kontenerów budowlanych to sposób na szybką budowę funkcjonalnych i estetycznych biur. Dostępne są obiekty z sanitariatami, wielopiętrowe i o bogatych możliwościach rozbudowy.
  • Szkoły, przedszkola i żłobki – budownictwo modułowe to sposób na budowę i rozbudowę obiektów szkolnych i przedszkolnych zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.
  • Obiekty techniczne i przemysłowe – z kontenerów budowlanych wykonuje się warsztaty, pracownie, hale produkcyjne oraz magazynowe.
  • Hotele, motele i pensjonaty – komfortowe obiekty obejmujące pokoje z łazienkami, recepcje, sale restauracyjne i pomieszczenia socjalne.
  • Obiekty handlowe i gastronomiczne – pawilony, kioski, apteki, sklepy i wiele innych.
  • Obiekty socjalne – sanitariaty, szatnie, portiernie, zaplecze przy obiektach widowiskowych oraz sportowych, np. stadionach czy boiskach piłkarskich.
  • Budynki sezonowe małej architektury – wiaty, altany.
  • Obiekty wojskowe – pomieszczenia socjalne i kwatermistrzowskie, magazyny broni i amunicji, ale też biura i warsztaty do celów wojskowych.
  • Budynki zamieszkania zbiorowego – modułowe obiekty wielopiętrowe, takie jak internaty czy akademiki.
śr. ocena 5 / głosów 5