Zalety korzystania z usług wirtualnego biura

Wirtualne biuro jest to doskonałe rozwiązanie dla nowych przedsiębiorców. Coraz więcej osób zakłada małe firmy, które świadczą usługi w sposób zdalny. Polskie prawo wymaga podania adresu zarejestrowanego przedsiębiorstwa. Jeśli budżet firmy nie uwzględnia kosztów fizycznego wynajmu powierzchni oraz zatrudnienia pracowników biurowych, można zdecydować się na wynajęcie wirtualnego biura.

Co to właściwie jest?

Wirtualne biuro to pomysł, który narodził się w Stanach zjednoczonych w 1994 roku.  Postęp technologiczny oraz postępująca cyfryzacja sprawiły, że coraz popularniejsze stawały się usługi sekretarskie na wynajem. Biznesmen Ralph Georgy postanowił iść krok dalej i założył „inteligentne biuro”. Obecnie jest to rozwiązanie polecane dla małych firm, których usługi często prowadzone są zdalnie. W ten sposób przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoc w realizacji pracy biurowej. Zlecenie komuś nadzoru i kontroli nad podrzędnymi zadaniami, które są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie, pozwala zaoszczędzać czas, a także zmniejszyć koszty pracownicze.

Niskie koszty

Wirtualne biuro jest usługą polegającą na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznego umieszczania przedsiębiorstwa w danym miejscu. Firma zarejestrowana na adres wirtualnego biura nie tylko osiąga niskie koszty związane z wypłaceniem wynagrodzeń pracowników, ale także może otrzymać wiele dodatkowych usług administracyjnych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących działalność w domu lub mobilnych specjalistów. Ta opcja szczególnie polecana jest nowo powstałym firmom ze względu na znaczną redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu.

Co wchodzi w zakres usług?

Możliwości outsourcingowe, które oferują wirtualne biura, dopasowane są do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Każdy z nich może jednak liczyć na adres do prestiżowej lokalizacji. Dzięki temu małe firmy mogą być kojarzone z centrum biznesowym lub atrakcyjną lokalizacją w centrum miasta. W ten sposób ich oferta może zwracać na siebie uwagę bardziej niż konkurencja działająca pod prywatnym adresem.  Podczas gdy freelancer pracuje w domu, w jego biurze będą wykonywane podstawowe usługi sekretarskie. Wirtualne biuro zajmie się odbieraniem korespondencji przychodzącej oraz połączeniami telefonicznymi. Natomiast przychodzące skany mogą być przesyłane na wybrany adres e-mail. Jak tłumaczy specjalista z Centrum Obsługi Biznesu Meritum:

Niektóre firmy świadczą także usługi z zakresu księgowości i prawa, udzielają wsparcia informatycznego, a także wynajmują salę konferencyjną.

Możliwości jest naprawdę dużo, natomiast koszty są znacznie niższe niż w przypadku wynajmu powierzchni biurowej i zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanych osób.

śr. ocena 5 / głosów 4