Zalety haftu komputerowego

Podstawowe zalety haftu komputerowego to wyjątkowa trwałość i ogromne możliwości. Haft komputerowy jest uznawany za najtrwalszą metodę znakowania odzieży, odporną m.in. na pranie w wysokich temperaturach, prasowanie i czynniki atmosferyczne. Pięknie prezentuje się nawet po wielu latach użytkowania. Wykonywany jest na wielogłowicowych maszynach hafciarskich potocznie zwanych „hafciarkami”, gdzie miejsce barwników zajmują wysokiej jakości nici.

Właśnie wspaniała kolorystyka i  możliwość wyszywania w kilkunastu kolorach jednocześnie to kolejny atut haftu komputerowego. W wielu firmach stosujących tę techniką zdobienia używa się doskonałego sprzętu. Do takich należy profesjonalna 12-głowicowa hafciarka. Na każdej z głowic, w zależności od potrzeb, można zastosować aż 9 kolorów nici.

Gdzie ma zastosowanie haft komputerowy?

Haft komputerowy cechuje się bardzo dużą dokładnością, a co za tym idzie, można go stosować na materiałach o różnej grubości, dlatego idealnie nadaje się zarówno na cienkie koszulki polo, jak i na grube polary czy koce. Równie dobrze będzie wyglądał na ręcznikach, torbach lub czapkach. Haft tego rodzaju można stosować na różnego rodzaju tkaninach: bawełnie, satynie, jedwabiu, filcu, polarze, a nawet na koronkach.

Zalety haftu cyfrowego wykorzystuje się do znakowania ubrań firmowych, roboczych i specjalistycznych.

Haft komputerowy stanowi  wspaniałe pole popisu dla umieszczania treści reklamowych czy materiałów promocyjnych firm np. z nazwą i logiem oraz produkcji upominków dla klientów czy partnerów  biznesowych. Ubrania  z haftem komputerowym wyglądają profesjonalnie i  są promocją nie tylko każdej firmy, ale także klubów sportowych, stowarzyszeń i fundacji, zespołów artystycznych, organizacji społecznych itp. Nadruki na odzieży  i innych produktach idealnie nadają się zarówno na jednorazowe akcje promocyjne, jak i wieloletnie kampanie reklamowe.

Kompleksowa obsługa

Wśród wielu firm zajmujących się haftem komputerowym warto wybrać takie jak Elastic, które zajmuje się profesjonalnie szyciem odzieży, ale również współpracuje z biurami projektowymi, co pozwala na szybkie i dokładne przygotowanie projektów haftu dla klientów. Przy wykonaniu haftu komputerowego ważne jest bowiem, aby  praca nad każdym projektem  od przyjęcia zlecenia, po ustalenie szczegółów, aż po proces drukowania odbywał się w jednym miejscu i był nadzorowany przez doświadczony zespół specjalistów w tej dziedzinie. Dodać do tego można jeszcze szybki czas realizacji.

śr. ocena 5 / głosów 5