Zabawki dla chłopców – propozycje zakupowe

W dzisiejszych czasach kupno zabawki dla dziecka nie jest łatwym zadaniem – istnieje duże prawdopodobieństwo, że maluch ma już wszystko. Z tego powodu, każda kolejna okazja, na którą wypada dziecku wręczyć prezent, niesie ze sobą wiele dylematów. Podpowiadamy, jakie zabawki będą najlepszymi prezentami dla chłopca.

zabawki-dla-chlopca

Zabawki dla chłopców kontra zabawki dla dziewczynek?

Zastanawiając się nad tym, jakie zabawki można podarować chłopcu, powinniśmy najpierw znaleźć odpowiedź na pytanie, czy w dzisiejszych czasach rzeczywiście warto szufladkować zabawki względem płci. Nie da się bowiem ukryć, że wiele propozycji znajdujących się na sklepowych półkach nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Niemniej jednak, wciąż istnieje grupa zabawek, którą powszechnie uważa się za typowo chłopięce. Znajdują się w niej klocki, samochodziki, wielopoziomowe garaże, tory wyścigowe, wozy strażackie oraz wiele innych. Poza nimi są, także zabawki edukacyjne, uczące logicznego myślenia, koordynacji, wiedzy o świecie lub rozwijające umiejętności manualne. Tego typu zabawki nadają się dla wszystkich dzieci. Należą do nich chociażby puzzle oraz różnego rodzaju gry planszowe.

Jak wybierać zabawki dla chłopców?

Przedstawiciele sklepu SHOPS radzą, aby podczas wybierania zabawek dla chłopców kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i pamiętać o umiarze. Z tego względu, lepiej kupić jedną, dobrą i pełną walorów zabawkę, niż kilka takich mniej wartościowych. Dziecko bombardowane bodźcami (w tym przypadku, kilkoma zabawkami naraz) będzie miało problemy z koncentracją i i szybko znudzi się każdym z prezentów.

Szukając zabawki dla chłopca, warto mieć także otwarty umysł i do całej sprawy podejść niesztampowo. Nie idźcie na łatwiznę i nie kupujcie danej zabawki tylko dlatego, że oznaczona jest jako produkt dla chłopca. Pamiętajcie, że dobrze by było, gdyby taka zabawka nie tylko dostarczała zabawy, ale też poprzez tę zabawę rozwijała dziecko.

Zabawek nie można też wybierać jedynie ze względu na ich estetykę czy z powodu mody. Konieczne jest dopasowanie zabawki względem wieku chłopca, aby w ten sposób zapewnić dziecku bezpieczeństwo. I tak, na przykład, najmłodsze dzieci nie powinny bawić się zabawkami składającymi się z niewielkich elementów (mogą je połknąć albo wsadzić sobie je do nosa lub ucha).

To tylko kilka najważniejszych rad dotyczących wybierania zabawek dla chłopców. Jeśli zdecydujecie się do nich dostosować, z pewnością wybierzecie zabawkę idealną, bezpieczną, a jednocześnie rozwijającą i dopasowaną do charakteru dziecka.

śr. ocena 5 / głosów 5