Toyota dla Pań. Najlepsze modele samochodów dla kobiet

Kobiety to szczególnie wymagający kierowcy. Poza mocą silnika, liczą się dla nich tak istotne czynniki, jak rozmiar auta, jego estetyka, a także szeroko pojęty komfort jazdy. Jakie modele samochodów wpisują się w oczekiwania płci pięknej? Poniżej prezentujemy kilka propozycji, na przykładzie pojazdów marki Toyota.

toyota

Praktyczny jak Toyota Yaris

Yaris – klasyk polskich dróg – towarzyszy nam już od 17 lat. W tym czasie Toyota zdążyła zaprezentować trzy generacje pojazdu, z których każda biła rekordy sprzedażowe. Popularna ,,yariska” rokrocznie znajduje się w dziesiątce najchętniej kupowanych aut, a znaczną grupę klientów stanowią kobiety.

Główną zaletą modelu jest jego kompaktowość, wprost stworzona do jazdy po mieście. Yaris świetnie sprawdza się w codziennych podróżach do pracy, a także weekendowych wypadach na zakupy. Wśród pozytywnych cech, warto też wspomnieć o praktycznym wnętrzu (z dużą ilością schowków, idealnych do transportu drobnych przedmiotów) oraz estetycznym, wręcz urokliwym wyglądzie.

W Polsce najczęściej spotyka się Toyotę Yaris w wersji benzynowej, z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1 litra. Dla Pań, rządnych większych wrażeń, dostępna jest również sportowa wersja TS, z 1.5-litrową jednostką o mocy 106 KM – komentuje przedstawiciel Toyota Konsek Rybnik, autoryzowanej stacji dealerskiej marki Toyota.

Filigranowy jak Toyota Aygo

Toyota Aygo to auto z segmentu mini, idealne dla Pań, które obawiają się prowadzić samochody o większych gabarytach. Mimo, że model zadebiutował w 2005 r., do dziś zachowuje dynamiczny i atrakcyjny design – m.in. dzięki okresowym faceliftingom.

Podobnie jak Yaris, Aygo bryluje po mieście. Z uwagi na swoją filigranowość, zmieści się w niemal każdym zakamaru ciasnego parkingu czy wąskiej uliczki. Manewrowanie ułatwia również odpowiednie przeszklenie nadwozia pojazdu.

Niewątpliwą zaletą modelu jest też jego ekonomiczność. Aygo rokrocznie zajmuje czołowe miejsce w rankingach pojazdów najtańszych w eksploatacji, zarówno polskich jak i zagranicznych. Docenią to kobiety, które nie lubią przeznaczać dużej ilości środków na naprawy i paliwo – komentuje ekspert Toyota Konsek.

Niezawodny jak Toyota Prius

Prius to samochód, stanowiący synonim nowoczesności marki Toyota. Jest to pierwsze masowo produkowane auto z napędem hybrydowym, które wkrótce będzie obchodzić 20. rocznicę istnienia.

W zeszłym roku zadebiutowała IV generacja pojazdu – z mniejszym i lżejszym napędem, zapewniającym 15% niższe zużycie paliwa. Prius to także gwarancja niskiego poziomu emisji dwutlenku węgla, z czego ucieszy się każda Klientka, której leży na sercu dobro środowiska.

Proekologiczność swoją drogą. Auto cechuje się również wielką niezawodnością. W 2014 r. niemiecka Agencja Kontroli Technicznej (TUV) uznała Toyotę Prius za najmniej awaryjny model samochodu osobowego. Oznacza to mniejsze ryzyko usterek i wizyt w warsztatach, których większość kobiet stara się unikać. Producenci Priusa są tak pewni swojego produktu, że na jego akumulatory przyznają aż 10 lat gwarancji – dodaje specjalista Toyota Konsek.

Modele Yaris, Aygo i Prius, podobnie jak inne samochody marki Toyota, mogą Państwo nabyć już dziś, w autoryzowanym salonie Toyota Konsek w Rybniku. Wizyta w salonie umożliwi niezdecydowanym Paniom wybór odpowiedniego pojazdu, według indywidualnych gustów i potrzeb.