Szafy z drucianymi koszami – zalety rozwiązania

Niektórzy traktują gotowanie jako pasję, inni jako zwykły domowy obowiązek. Niezależnie od tego, jakie jest nasze podejście do tej kwestii, nasza praca w kuchni stanie się dużo przyjemniejsza, jeśli zastosujemy w niej wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich są coraz popularniejsze w ostatnim czasie wysuwane szafy z drucianymi koszami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

szafa

Czym jest szafa z drucianymi koszami?

Zamknięta szafa tego rodzaju nie zwraca na siebie zbytniej uwagi – wygląda jak zwykły kuchenny mebel, taki jak w milionach innych kuchni. Różnicę widać dopiero po jej otwarciu. W przeciwieństwie do innych szaf i szafek, szafki z koszami takie jak te w ofercie firmy Inoxa Industrie, nie otwierają się poprzez uchylenie na bok skrzydła drzwiczek, lecz poprzez wysunięcie całej zawartości do przodu. Stanowi ona połączenie charakterystycznych cech dwóch różnych rozwiązań – pojemności szafy i funkcjonalności szuflady.

Wygoda użytkowania

Problemem, którego doświadczył chyba każdy, kto choć trochę gotuje, jest utrudnionym dostęp do wszystkich artykułów, znajdujących się w zwykłych szafkach. Jeśli potrzebny nam składnik bądź przyrząd znajduje się z tyłu szafki, żeby się do niej dostać musimy wyciągnąć całą masę innych rzeczy, które później należy włożyć z powrotem. To strata czasu, który bardzo często odgrywa kluczową rolę przy gotowaniu. Wysuwane szafki z drucianymi koszami to skuteczne rozwiązanie tego problemu. Otwiera się je jak szuflady poprzez wysunięcie wraz z wszystkimi półkami i znajdującymi się na nich rzeczami. Bez problemu możemy sięgnąć po tę, która jest nam właśnie potrzebna.

Rozsądne wykorzystanie przestrzeni

Wysuwane szafki z koszami pozwalają bardzo dobrze zagospodarować wolną przestrzeń w kuchni. Zdarza się, że standardowe szafki są zbyt pojemne, np. mają za mało półek, a zatem duża część przestrzeni zajętej przez mebel po prostu się marnuje. Szafki są wąskie, można umieścić je tam, gdzie nie zmieści się pełnowymiarowy mebel – kosze są optymalnie dobrane, aby w jak największym stopniu zagospodarować przestrzeń.

Uniwersalność

Szafy z drucianymi koszami można umieści w praktycznie każdej wykonywanej na zamówienie zabudowie kuchennej.

Trwałość i niezawodność

Szafki marki Inoxa Industrie wykonywane są z bardzo trwałych materiałów i z wykorzystaniem solidnych rozwiązań technicznych. Prostota mechanizmu prowadnic sprawia, że jest on mało podatny na uszkodzenia i przypadkowe zablokowania. Jest to bardzo istotne podczas gotowania, kiedy liczy się każda sekunda potrzebna na odnalezienie potrzebnego nam w danej chwili składnika.

śr. ocena 5 / głosów 5