Szafy na wymiar. Zakup wart rozważenia?

Szafa to jeden z podstawowych mebli, którego nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Szafy na wymiar to zaś rozwiązanie dla tych osób, które nie znalazły dla siebie odpowiedniego gotowego mebla, spośród dostępnych na rynku ofert. Na pytanie, czy szafa na wymiar to zakup wart rozważenia, my odpowiadamy: zdecydowanie tak. Dlaczego?

szafa-na-wymiar

Szafa na miarę możliwości i oczekiwań

Szafy wykonywane na zamówienie to rozwiązanie, które zdecydowanie jest warte rozważenia. Szczególnie zaś przez te osoby, które nie dysponują dużą powierzchnią do zagospodarowania przez meble i potrzebują wykorzystać każdy centymetr dostępnej powierzchni. Ponadto szafy na wymiar mogą spełnić wszystkie oczekiwania i potrzeby klienta, który ceni sobie indywidualizm.

Dla szaf tworzonych na wymiar nie są straszne również zazwyczaj trudne do aranżacji wnęki czy miejsca posiadające skosy. Dzięki możliwościom, jakie daje zamówienie mebla na wymiar, możemy również maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod sufitem. Ciężko jest bowiem kupić gotową szafę, która oferowałaby taką ilość przestrzeni do przechowywania.

Decydując się na szafę na wymiar możemy także wybrać pośród wielu dostępnych udogodnień, które nie zawsze są osiągalne w gotowych szafach. Ponadto, warto tutaj zwrócić uwagę na to, iż te zwiększające komfort użytkownika elementy często zawarte są już w cenie mebla i nie musimy dodatkowo za nie płacić. Pośród tych elementów wyróżniamy m.in. ciche domykacze, paski buforowe oraz stopery. Ciche domykacze, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają bezdźwięczne zamykanie drzwi. Paski buforowe zaś pozwalają chronić zawartość mebla przed kurzem, a stopery utrzymują drzwi szafy w wybranej przez nas pozycji.

Dlaczego jeszcze warto inwestować w meble na wymiar?

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, specjalista ze sklepu meblowego Cezar w Szczecinie:

Decydując się na szafę na wymiar, mamy pełną swobodę w zakresie wyboru zarówno formy mebla, jak i materiału, z którego zostanie on wykonany.  Możemy więc na spokojnie wraz z projektantem przeanalizować nasze potrzeby oraz możliwości, a następnie podjąć decyzję. W razie potrzeby specjaliści mogą pomóc również w doborze szafy, kiedy ma ona stanowić uzupełnienie dla istniejącej już aranżacji pomieszczenia. Wybrany w ten sposób mebel z pewnością wpisze się w wystrój naszego domu czy mieszkania i będzie służył przez lata.

Szafa na wymiar – koszt i czas oczekiwania

Wbrew powszechnie przyjętej opinii, meble na wymiar nie muszą stanowić wydatku, który w dużo większym stopniu niż gotowy mebel uszczupli nasz domowy budżet. Co prawda, gotowe szafy są zazwyczaj tańsze, należy jednak zwrócić uwagę tutaj na to, iż podawana w ofertach cena, nie zawsze wszystko obejmuje. Pojawia się pytanie: wszystko to znaczy co? Otóż bardzo często w cenie mebla nie są ujmowane koszty związane z wyposażeniem wnętrza szafy takim jak drążki, półki, szuflady oraz wyżej już wspomniane przez nas akcesoria, które zwiększają komfort użytkowania. Szafa to także mebel o sporych gabarytach, więc najczęściej nie jesteśmy w stanie zapewnić transportu na własną rękę. Podobnie wygląda sytuacja z montażem. Nie zawsze jesteśmy bowiem w stanie przeprowadzić go samodzielnie. Wreszcie warto dokładnie sprawdzić jakość i rodzaj materiału, z którego jest wykonana gotowa szafa. Zamawiając mebel na wymiar mamy większą kontrolę nad wykorzystywanymi do jego budowy materiałami.

Podsumowując – jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wymienione wyżej koszty, może okazać się, iż szafa na wymiar nie będzie stanowiła większego wydatku niż szafa gotowa.

Jeśli chodzi zaś o czas oczekiwania, to na szafę na wymiar z pewnością będziemy musieli dłużej poczekać. Czy warto? My uważamy, że warto. Ostateczną decyzję zaś pozostawiamy już Wam.

śr. ocena 5 / głosów 6