Skuteczne sposoby wybielania zębów

Wybielanie zębów to powszechny zabieg, który pomaga uzyskać idealnie białe zęby. Należy podkreślić, że w pełni skuteczne i bez ryzyka nieprzyjemnych konsekwencji odbywa się tylko wtedy, gdy odwiedzając gabinet dentystyczny wykonuj je stomatolog. Dlatego też, by osiągnąć śnieżnobiały uśmiech warto skorzystać z wybielania m.in. metodą nakładkową lub z użyciem lampy.

wybielanie zebow

Wybielanie zębów – metoda nakładkowa i z użyciem lampy

Każdy profesjonalny gabinet dentystyczny ma w swojej ofercie wybielanie zębów. Dlatego jeśli wybielająca pasta do zębów i regularna higiena jamy ustnej nie przynosi wymarzonego koloru zębów, warto skorzystać z tego zabiegu. Popularnym sposobem wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatolog sprawdza ogólny stan uzębienia – zabieg wybielania wykonywany jest po leczeniu ubytków i zabiegach higienizacyjnych. Później pobierane są wyciski szczęki i żuchwy, na podstawie których wykonywane są przezroczyste szyny. Podczas odbioru nakładek, pacjent otrzymuje specjalistyczny preparat wybielający, który po instrukcjach stomatologa samodzielnie nakłada w domu. Terapia trwa od 5 dni do 2 tygodni. W trakcie jej trwania pacjent musi przestrzegać tzw. białej diety, czyli jeść i pić tylko to, co nie powoduje przebarwień na zębach. Wybielanie zębów metodą nakładkową chociaż wymaga poświęcenia nieco czasu, to jest skuteczne i długotrwałe – efekt utrzymuje się nawet do 3 lat. Z kolei szybszy efekt daje zastosowanie metody z użyciem lampy. Zabieg jest w pełni bezpieczny, prosty i trwa około godziny. Podobnie jak w metodzie nakładkowej, przed rozpoczęciem zabiegu, należy wyleczyć zęby.

Odwiedzając gabinet dentystyczny, stomatolog podczas wybielania nanosi na wszystkie zęby specjalny preparat o wysokiej zawartości nadtlenku wodoru, który następnie naświetla lampą. Środek do wybielania utlenia się na powierzchni zębów, co uwidacznia się rozjaśnieniem ich koloru. Wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy polega na kilkukrotnym nałożeniu preparatu (zazwyczaj trzykrotnym) i naświetleniu go urządzeniem. Zabieg wykonywany tą metodą jest bardzo skuteczny i umożliwia wybielenie zębów nawet o 5-14 tonów w skali Vita (pasta wybielająca ma skuteczność rzędu 1-2 tony). Również jak w przypadku metody nakładkowej, po zabiegu należy stosować przez 2 tygodnie tzw. białą dietę. Efekt zabiegu wykonanego u stomatologa utrzymuje się do kilku lat. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wybielanie zębów, to obecnie atrakcyjną ofertę ma Przychodnia Stomatologiczna DENTAL w Lublinie.

Wybielanie martwego zęba – kiedy i czy to skuteczne?

Wybielanie zębów możliwe jest również wtedy, gdy zmiana koloru związana jest z leczeniem kanałowym, urazem bądź z innych, nieznanych przyczyn. W takiej sytuacji zabieg może dotyczyć jednego zęba lub kilku, ale nie całego uzębienia, jak w przypadku wybielania metodą nakładkową lub z użyciem lampy. Rozjaśnianie polega na umieszczeniu preparatu wybielającego wewnątrz zęba, a następnie na określony przez stomatologa czas, zakłada się opatrunek. Tego typu wybielanie można przeprowadzać kilkukrotnie, do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Następnie wystarczy zaplombować wybielony ząb.

śr. ocena 5 / głosów 5