Serwis Apple. Przebieg procedury naprawczej

Sprzęt firmy Apple jest bardzo popularny w Polsce. Ogromna rzesza ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania bez iPhona. Mac czy iPad to narzędzia pracy dla wielu osób, szczególnie tych mających kreatywne zawody. Bez problemu też takie akcesoria zakupimy. Natomiast pewne wyzwania pojawiają się, kiedy wystąpi jakaś usterka i potrzebujemy znaleźć serwis, który nam ją usunie.

Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, przede wszystkim wybierajmy autoryzowane serwisy Apple, które świadczą usługi z zakresu pogwarancyjnego serwisu tej marki. Mamy wtedy gwarancję, że serwis podejmie się napraw wszystkich urządzeń: MAC, iPhone, iPod oraz iPad. W Warszawie namierzyliśmy na Ursynowie firmę Master. Zajmuje się równo drobnymi naprawami, takimi jak np. wymiana szybki w iPhone, jak i bardziej skomplikowanymi naprawami zalanego sprzętu oraz wymiany matrycy czy dysku twardego.

Doskonale rozumiemy, jak dużym utrudnieniem w codziennym życiu może być sytuacja, gdy ktoś zostaje nagle bez komputera czy iPhona, dlatego przyjmując urządzenia do serwisu, dokładamy wszelkich starań, aby zlecone nam naprawy realizować w możliwie najkrótszym czasie.

Jeśli przydarzy się jakaś usterka, w dobrym serwisie zawsze na wstępie otrzymamy bezpłatną wycenę. Jeśli zdecydujemy się na naprawę, mamy gwarancję, że dokona jej doświadczony serwisant, używając wysokiej jakości oryginalnych podzespołów i części.

Jakich napraw dokonuje się najczęściej?

Naprawa telefonów iPhone

Tutaj jednymi z najczęstszych są wymiany pękniętej szybki, słabo trzymającej baterii, wyświetlacza, matrycy, przycisku home lub przycisków funkcyjnych, a nawet wymiana płyty głównej. Innymi z częstych awarii jest zalany iPhone, czy problem z ładowaniem. Zdarzają się również naprawy głośnika, mikrofonu czy aparatu. W serwisie możemy też dokonać aktualizacji oprogramowania, czyszczenia oraz konserwacji.

Naprawa komputerów Mac

W komputerach serwis obejmuje naprawy innego rodzaju niż przy telefonach. Tutaj najczęściej wymienia się matryce oraz układy BGA i SMD. Naprawie podlegają układ graficzny czy zalany Mac. Przeprowadzane są też usługi modernizacji komputera, instalacji lub aktualizacji systemu, usuwania wirusów i w przypadku cięższych awarii – odzyskiwania danych.

Naprawa laptopów MacBook

Podobnie jak w przypadku komputerów w laptopach wymienia się matryce. Przeprowadza się modernizację, naprawia układ graficzny, system operacyjny czy całego zalanego MacBooka.

Naprawa tabletów Ipad

Tablety są często przenoszone na spotkania z klientem czy zabierana w podróż. Stąd zdarzające się czasami wypadki wymagają ingerencji w postaci wymiany pękniętej szybki czy naprawy zalanego iPada. Jak w przypadku telefonów wymienia się również krótko działające baterie, przyciski, głośniki, mikrofony. Prace obejmują usuwanie problemów z ładowaniem oraz naprawę oprogramowania czy aparatu fotograficznego.

śr. ocena 5 / głosów 5