Rozety i kopuły – sztukateria uniwersalna

Sztukateria uniwersalna, do której zalicza się rozety i kopuły, jest doskonałym elementem, który z korzyścią potrafi uzupełnić stylizację pomieszczeń. Szeroki wybór wzorów, prosty montaż oraz solidne wykonanie każdego z produktów sprawia, że sztukateria jest bardzo często wykorzystywanym asortymentem. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką rozet i kopuł dekoracyjnych.

rozeta-ozdobna

Rozety na ścianach i suficie

W salonach, holach, kościołach lub aulach często można spotkać rozety dekoracyjne, które produkuje się na wzór rozet, znajdujących się w największych katedrach czy bazylikach na świecie. Owe elementy ozdobne składają się nawet z tysiąca elementów, które wycina się z płytek marmurowych, granitowych lub gresowych i składa w jedną całość, mającą różnorodny kształt – od okrągłego i owalnego po kwadratowy i prostokątny. W przypadku rozet dekoracyjnych oferowanych w wielu sklepach, które doskonale sprawdzają się także w innych klasycznych pomieszczeniach, tego typu elementy są wykonane z użyciem technologii precyzyjnego cięcia strumieniem wodnym pod wysokim ciśnieniem z dokładnością nawet do 0,1 mm. Technika ta, zwana waterjet, pozwala na stworzenie unikalnych dekoracji, podnoszących standard pomieszczeń.

Duże możliwości wykorzystania kopuł

Kopuły dekoracyjne są z kolei elementami w formie półkolistego sklepieni, które, wpisując się w klimat pomieszczeń o wyszukanej estetyce, są znakomitą ozdobą sufitu. Stanowią one subtelny i wyrafinowany dodatek do różnorodnych wnętrz. Można je również wykorzystać do zamontowania żyrandoli lub innego rodzaju oświetlenia, a to dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów podczas ich produkcji. Wstępnie są one pokryte farbą podkładową, ale dla idealnego efektu końcowego należy je także pomalować farbami akrylowymi lub dyspersyjnymi. Kopuły dekoracyjne są ponadto odporne na wilgoć zmywanie oraz uderzenia.

Różnego rodzaju elementy uniwersalnej sztukaterii dekoracyjnej są dostępne w ofercie sklepu internetowego Lesprit, któremu od początku istnienia przyświeca idea łączenia tradycji z nowoczesnością. Mając takie podejście, firma oferuje piękne i eleganckie produkty, które stwarzają duże możliwości w zakresie aranżacji i wykończenia wnętrz, nadając budynkom i mieszkaniom oryginalny i wyjątkowy wygląd. Są to zarówno bogato zdobione elementy dekoracyjne, jak i skromniejsze klasyczne detale architektoniczne, które odwołują się do najlepszych tradycji.

śr. ocena 5 / głosów 5