Ochrona fizyczna osób

Agencje ochrony osób, mienia i konwojów to firmy, z których korzystają nie tylko potężni przedsiębiorcy. Nowoczesne agencje ochrony oferują nie tylko ochronę fizyczną, ale także elektroniczną i monitoring wizualny obiektach biurowych, biurowo-magazynowych i na osiedlach mieszkaniowych, w parkach logistycznych, placach budowy, czy nawet na obiektach sportowych i placach zabaw.

ochrona

„Parasol ochronny” – bezpieczeństwo i nietykalność

Ochrona osób, które oferują agencji, to wszelkie działania podejmowane, by zapewnić bezpieczeństwo już na etapie nietykalności osobistej. Pracownicy dobrych firm ochroniarskich mają zapewnione szkolenia teoretyczne, które wprowadzają ich w aspekty organizacyjne i prawne, a także szkolenia z umiejętności samoobrony w zależności od potrzeb. Jak mówi nam przedstawiciel agencji ochrony Got z Warszawy, z usług firm ochroniarskich korzystają osoby indywidualne oraz grupy osób, na przykład podczas spotkań negocjacyjnych, handlowych i w wielu innych sytuacjach. Pracownicy dobrych firm ochroniarskich nieustannie podnoszą swoje kompetencje zawodowe, by każdy klient mógł czuć się w stu procentach bezpieczny.

Ustawa o ochronie osób i mienia

Systemy ochrony osób i mienia projektowane są w Polsce zgodnie z ustawą z dnia 22.08.1997 r., która określa obszary, obiekty i urządzenia podlegające obowiązkowej ochronie oraz zasady tworzenia i funkcjonowania wewnętrznych służb ochrony. Ustawa określa także zasady prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, wymagane kwalifikacje pracowników ochrony i ich uprawnienia. Ustawa definiuje ochronę osób jako zespół działań, które mają na celu zapewnianie bezpieczeństwo życia, zdrowia i nietykalności osobistej. Ochrona może być realizowana w formie bezpośredniej (stałej lub doraźnej) ochrony fizycznej lub zabezpieczenia technicznego (montaż elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, montaż urządzeń i środków mechanicznego zabezpieczenia).

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Ochrona fizyczna osób często w pierwszej kolejności kojarzy nam się z postawnym mężczyzną w ciemnych okularach, który towarzyszy VIP-owi w filmowych scenach. To jednak coś znacznie więcej. Na korzystanie z ochrony mogą pozwolić sobie wszyscy właściciele domów, czy mieszkań, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Firmy ochroniarskie na bieżąco pozyskują informacje dotyczące nowych technik dokonywania włamań – by im zapobiegać, wykorzystywane są urządzenia takie jak systemy CCTV, czy systemy alarmowe. System CCTV (skrót od angielskiego Closed-Circuit TeleVision, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza telewizję o obwodzie zamkniętym), to system przesyłania obrazu z kamer do zestawu monitorów lub rejestratorów obrazu. Pozwalają one sprawnie działać firmom ochroniarskim 24 godziny na dobę – a nam czuć się znacznie bezpieczniej w chwili zagrożenia.

śr. ocena 5 / głosów 5