Niezwykłe właściwości lateksu Talalay

Lateks Talalay to jeden z najbardziej cenionych materiałów wykorzystywanych do produkcji materaców. Nie bez przyczyny mówi się, że sen to zdrowie. Podczas snu regeneruje się nasz organizm, a my wypoczywamy i zbieramy siły. Jednakże stuprocentowy wypoczynek możliwy jest tylko w wygodnym łóżku, którego podstawą jest odpowiedni materac. Dlaczego warto zdecydować się na lateks Talalay?

materac-z-lateksu

Czym charakteryzuje się lateks Talalay?

Sekret niezwykłych właściwości lateksu Talalay i jego rosnącej popularności tkwi w unikatowym, skomplikowanym procesie wytwarzania. Lateks ten produkowany jest z naturalnego mleczka kauczukowego, które jest dokładnie mieszane z dodatkowymi komponentami i powietrzem. Tak przygotowana masa jest równomiernie rozprowadzana wewnątrz specjalnej, próżniowej formy, a następnie mrożona w celu uzyskania jednorodnej struktury. Następnie jest wulkanizowana w wysokiej temperaturze. Jakie właściwości posiada tak przygotowany materiał? Do zalet lateksu Talalay należą:

  • Przewiewność – najważniejszą zaletą lateksu Talalay jest znakomity poziom wentylacji. Cyrkulacja powietrza sprawia, że materiał jest oddychający i przewiewny.
  • Optymalna temperatura – lateks Talalay nie nagrzewa się, zapewniając idealne rozmieszczenie ciepła. Przewiewność materiału sprawia, że pozostaje on przyjemnie chłodny nawet przy wyższych temperaturach.
  • Higiena – lateks Talalay cechuje znakomita wymiana wilgoci, czyli jej wysokie wchłanianie i szybkie odparowywanie. Dzięki temu materiał zapobiega rozwojowi roztoczy, grzybów i bakterii.
  • Dobra amortyzacja – punktowa elastyczność i delikatność lateksu Talalay sprawia, że zapewnia on idealne dopasowanie do ciała podczas snu i pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru.
  • Trwałość – odporność na działanie zarazków, wilgoci i deformacje sprawia, że lateks Talalay jest wytrzymałym materiałem.

Zalety materaców z lateksu Talalay

Niezwykłe właściwości lateksu Talalay sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany do produkcji wysokiej jakości materaców. Czym charakteryzują się materace z lateksu Talalay i dla kogo są polecane?

Wysokie zdolności adaptacyjne lateksu Talalay sprawiają, że materace produkowane z tego materiału to idealny wybór dla każdego, bez względu na wiek czy tryb życia. – Mówi przedstawiciel firmy M&K Foam produkującej materace. – Zapewniają efektywny wypoczynek, pozwalając na zdrowy, niczym nie zakłócony sen, co korzystnie wpływa na samopoczucie użytkownika. Unikatowe właściwości lateksu Talalay doceniają zwłaszcza sportowcy, którzy potrzebują pełnej regeneracji po wzmożonej aktywności fizycznej.

Ponadto jest to również materiał zalecany dla osób przebywających przez dłuższy czas w pozycji leżącej, np. będących w trakcie rekonwalescencji. Wysoce elastyczny i rozciągliwy materiał pozwala bowiem na zastosowanie stelaża elektrycznego. Tego typu zastosowania materaców produkowanych z lateksu Talalay tylko potwierdzają jego niezwykłe właściwości.

śr. ocena 5 / głosów 5