Metody zastosowania dwustronnych taśm montażowych

Dwustronne taśmy zrewolucjonizowały branżę remontową i wnętrzarską. Są nieodzownym atrybutem każdego majsterkowicza i każdej wielbicielki designu. Z ich pomocą możemy szybko i bez trudu przymocować do ściany obraz, lustro lub wieszak. Taśmy dwustronne znakomicie sprawdzają się także w przemyśle – zarówno w branży motoryzacyjnej, budowlanej, reklamowej, jak i AGD oraz RTV. Przedstawiamy największe zalety taśm dwustronnych oraz metody ich stosowania.

tasma-montazowa

Dwustronne taśmy są chętnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Ich wielofunkcyjność i łatwość użytkowania doceniają zarówno eksperci, jak i konsumenci. Jaki potencjał skrywają dwustronne taśmy montażowe? W jaki sposób może wykorzystać ich właściwości branża motoryzacyjna bądź budowlana? Podpowiadamy.

Przemysł RTV i AGD

Taśmy dwustronne, stworzone ze spienionego akrylu AFT doskonale sprawdzą się przy klejeniu ramek i innych elementów. Pamiętajmy, że współcześnie liczą się nie tylko walory funkcjonalne i trwałość, ale także design, dlatego grubość obudowy ma ogromne znaczenie. Korzystając z taśm AFT, uzyskamy atrakcyjny wizualnie efekt – obudowa będzie smukła, detale będą dobrze ze sobą współgrały, a całość stworzy efektowną kompozycję. Dzięki taśmom AFT możemy skutecznie łączyć metal i szkło. Gdzie kupić taśmy? Warto postawić na sprawdzoną firmę, która cieszy się uznaniem w branży jak Intra z Łodzi, która współpracuje z najlepszymi dostawcami taśm samoprzylepnych.

Branża motoryzacyjna i reklamowa

Taśmy AFT znakomicie sprawdzą się także w branży motoryzacyjnej oraz reklamowej. W pierwszym przypadku posłużą do montażu listew, części karoserii oraz elementów dekoracyjnych wnętrza pojazdu. Natomiast w branży reklamowej wykorzystamy je do tworzenia interesującej i atrakcyjnej formy przekazu. Najlepiej postawić na taśmy dwustronne lepne piankowe, które fantastycznie sprawdzą się do formowania modnych obecnie reklam 3D. Warto także zaznaczyć, że taśmy montażowe występują w wersjach o różnej sile klejenia i świetnie spiszą się do przyklejania informatorów np. na sprzęt AGD znajdujący się na wystawach sklepowych. Jedna strona taśmy pokryta jest mocnym klejem, a druga klejem bezśladowym, który jest delikatny dla powierzchni, dzięki czemu nie uszkodzi jej podczas odrywania.

Taśmy butylowe dwustronne – znakomita uszczelka przeciw wilgoci

Taśma butylowa dwustronna lepna stanowi znakomitą barierę dla wody i wilgoci. Idealnie sprawdzi się zatem w branży budowlanej (do hydroizolacji fasad, obróbek dekarskich, świetlików dachowych, okien, płyt warstwowych, do odwodnień liniowych, pokryw betonowych itd.), motoryzacyjnej (do uszczelniania zabudowy nadwozi samochodowych, przepustów, kloszy lamp samochodowych, szyberdachów itd.), a także przy tworzeniu sprzętu AGD i różnych maszyn. Taśma butylowa dwustronna jest również chętnie wykorzystywana w produkcji jachtów i ich naprawach. Butyl jest trwale plastyczny, nie twardnieje i nie kruszeje. Jest klejem rozłącznym, co oznacza, że uszczelnione nim elementy można w razie potrzeby rozłączyć – np. klosz lampy samochodowej lub lampy ulicznej, a nawet element karoserii samochodowej. Butyl jest doskonałą i trwałą uszczelką przeciw wilgoci.

Dwustronne taśmy montażowe cieszą się nieustannie rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego – są proste w użytkowaniu i zapewniają świetny, trwały i estetyczny rezultat. Doskonale sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, budowlanym i reklamowym.

śr. ocena 5 / głosów 5