Jak znaleźć dobry kurs języka angielskiego

Wbrew pozorom, nauka języka angielskiego nie musi być wcale trudna – wystarczy znaleźć w sobie odrobinę chęci, a potem poszukać dobrego kursu językowego. Jako, że ich wybór jest całkiem spory, to znalezienie tego odpowiedniego może być dość trudnym zadaniem do wykonania. Radzimy, jak znaleźć najlepszy kurs języka angielskiego.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych należy do podstawowych umiejętności jakich od kandydatów do pracy wymagają pracodawcy. Im więcej znamy języków i im lepsze są nasze umiejętności, tym większe są nasze szanse na znalezienie wymarzonej posady. Z tego powodu od lat kursy językowe są bardzo oblegane. Największą popularnością cieszą się, oczywiście, kursy języka angielskiego. Jednak kurs kursowi nierówny, o czym łatwo można się przekonać.

Jeśli mamy pecha, możemy trafić na taki kurs, który nie za wiele wniesie do naszego życia. A to wielka szkoda, bo nauka języka angielskiego może być naprawdę prosta. Wystarczy tylko wybór odpowiedniej techniki nauki. Dlatego, jeśli rzeczywiście chcemy nauczyć się języka, musimy znaleźć naprawdę dobry kurs językowy, dostosowany do naszych potrzeb i preferencji – radzi nasz rozmówca reprezentujący Jagiellońskie Centrum Językowe.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu kursu języka angielskiego?

Znalezienie dobrego kursu językowego może wydawać się prawdziwą „mission impossible”. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces w tej kwestii, warto wziąć sobie do serca następujące rady:

  • sprawdźcie szkołę językową przed wykupieniem kursu – w każdym mieście działa od kilku do nawet kilkudziesięciu szkół językowych oferujących zarówno kursy grupowe, jak i zajęcia indywidualne, dlatego warto zrobić porządny research, podpytać znajomych o rekomendacje i przeczytać opinie na temat wybranej szkoły w internecie,
  • poszukajcie informacji na temat lektorów – szkoły językowe zazwyczaj chwalą się, że zatrudniają najlepiej wykwalifikowanych lektorów w całym mieście, jednak tylko w przypadku kilku z nich jest to rzeczywiście prawda; warto więc poznać kwalifikacje nauczycieli uczących w wybranej przez was szkole oraz dowiedzieć się, jakie metody wykorzystują,
  • zastanówcie się nad swoimi oczekiwaniami – przed wyborem kursu języka angielskiego warto przemyśleć, po co tak naprawdę chcesz nauczyć się tego języka i od tego uzależnić metodę i obszar nauki, ponieważ inaczej wyglądają kursy przygotowujące do egzaminów językowych, a inaczej te skupiające się na praktycznej nauce języka; kiedy już do tego dojdziecie, będziecie mogli ograniczyć obszar poszukiwań tylko do tych szkół, które spełniają wasze oczekiwania.
śr. ocena 5 / głosów 5