Jak ułatwić sobie prasowanie?

Prasowanie wcale nie musi być trudne i mozolne. Jeśli chcemy prasować jeszcze łatwiej, warto poznać kilka ważnych trików. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Do wygodnego i skutecznego prasowania potrzebne jest dobre żelazko, ale to jeszcze nie wszystko, aby pozbyć się każdego zagniecenia z tkanin. Oprócz tego liczy się również odpowiednia deska do prasowania, a także akcesoria, z którymi prasowanie tekstyliów będzie jeszcze prostsze.

Funkcjonalna deska do prasowania

Odpowiednia deska do prasowania powinna być dłuższa i szersza, aby można było wyprasować na niej więcej tkaniny za jednym zamachem. Oprócz tego plusem będzie także specjalna konstrukcja deski ułatwiająca pracę.

Dobrym przykładem jest deska do prasowania Leifheit wykonana z materiału odbijającego ciepło – dzięki temu możemy prasować jeszcze skuteczniej i szybciej. Ułatwieniem pracy będzie także wykorzystanie specjalnych dodatków takich jak antenki przytrzymujące kabel czy gniazdka umieszczone w desce, dzięki którym można łatwo podłączyć żelazko do prądu. Takie opcje także posiada deska do prasowania Leifheit, dlatego na pewno zadowoli wymagających użytkowników.

Wilgotne pranie łatwiejsze w prasowaniu

Prasowanie będzie jeszcze łatwiejsze wtedy, gdy pranie będzie lekko wilgotne. Dzięki temu można łatwiej rozprostować różne zagniecenia nawet na tych grubszych tkaninach. Pranie możemy prasować wtedy, gdy jeszcze nie wyschło całkowicie, ale również możemy zrosić je wodą albo specjalnym płynem ułatwiającym prasowanie. Można zrobić to z użyciem spryskiwacza w żelazku albo w butelce.

Para nie tylko poziomo, ale też pionowo

Dużym ułatwieniem podczas prasowania jest także para wodna – pozwala na rozprostowanie zagnieceń nie tylko w poziomie, ale również w pionie.

Żelazka emitujące parę wodną to już standard, ale obecnie do dyspozycji mam także inne urządzenia – parownice, które produkują samą parę wodną pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu możemy używać ich także do prostowania i odświeżania trudnych w praniu i prasowaniu ubrań, na przykład marynarek, sukienek, koszul.

śr. ocena 5 / głosów 1