Dobra góralska kawiarnia – jaka powinna być?

Wycieczka w góry może się wiązać z różnymi atrakcjami. Niezależnie od tego, czy cały dzień wędrujesz po szlaku, szusujesz na nartach czy spacerujesz albo np. odwiedzasz termy, po tych wrażeniach możesz rozpieścić zmysły w dobrej góralskiej kawiarni. Zrelaksujesz się, nabierzesz nowych sił, a jednocześnie poczujesz wyjątkowy, prawdziwie góralski klimat! Jaka powinna być dobra góralska kawiarnia?

Oferta idealnej góralskie kawiarni

W górach nie brakuje kawiarni, ale nie każda będzie kawiarnią góralską. To, co wyróżnia ją spośród innych podobnych lokali, to nie tylko wystrój, ale przede wszystkim oferta kulinarna nawiązująca do tradycji góralskiej.

Naturalnie, w kawiarni nie może zabraknąć kawy, a jej źródła nie mają wiele wspólnego z polskimi górami. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju lokal nie może oferować iście góralskich smaków. Przykładem tego, jak uczynić z kawiarni w górach miejsce z lokalnym charakterem, jest Kawiarnia Góralska w Willi Pod Miedzą w Bukowinie.

Obok wyśmienitej kawy znajdziemy tam domowej roboty ciasta przygotowywane według lokalnych przepisów. Sam wybór kaw robi wrażenie, a marka zwiastuje niezapomniane doznania. Góralskim akcentem jest napój o nazwie Bellabomba. Jest on serwowany z kawą, bitą śmietaną lub czekoladą. Obsługa zapewnia, że z Bellabombą najlepiej komponują się lody.
Obok tradycyjnych ciast, np. sernika, nie brakuje też nieco bardziej nowoczesnych propozycji – dla tych, którzy lubią urozmaicenie! Niezależnie od tego, czy wybierzesz znaną i lubianą szarlotkę, czy nietypowe brownie, jedno jest pewne: będziesz pozytywnie zaskoczony.

Na góralską nutę – wystrój i atmosfera kawiarni

Tym, co stanowi o „góralskości” kawiarni i pozwala gościom lepiej wczuć się w atmosferę miejsca, jest wystrój, a także klimat budowany przez dekoracje, muzykę, a nawet stroje obsługi i takie detale, jak np. oprawa skrywająca menu. Przede wszystkim jednak za atmosferę odpowiadają ludzie. O to, abyś poczuł smak i klimat gór, zadba życzliwa i kompetentna obsługa obeznana w miejscowych zwyczajach i kulinariach.

Starając się o to, aby we wnętrzu kawiarni królowała góralska tradycja, nie zapomniano, aby zachować dobry smak – dotyczy to nie tylko napojów, ciast i dań, ale też wyglądu wnętrza. Dzięki temu ma ono swój wyjątkowy charakter, ale nie jest przeładowane góralskimi akcentami. Nie ma więc mowy o kiczu! Tutaj naprawdę można poczuć góralski klimat, jednak nie narzuca się on gościom i nie dominuje nad otoczeniem. Dzięki temu możesz spędzić tu miłe chwile z przyjaciółmi i rodziną oraz zorganizować przyjęcie okolicznościowe zarówno dla osób, które cenią miejscową atmosferę, jak i dla tych, którzy po prostu lubią dobre kawiarnie.

śr. ocena 5 / głosów 5