Do czego służą refleksole?

Obecnie na rynku – niezależnie od branży – producenci wychodzą do nas z ofertami coraz to bardziej dopasowanymi do naszych potrzeb. Jesteśmy w stanie znaleźć niemal wszystko. Jedną z takich ofert stanowią refleksole – innowacyjne rozwiązanie dla naszych okien. Czym dokładnie są refleksole? Na czym opiera się ich działanie? I czy warto je kupować?

roleta

Refleksole – innowacyjne rolety

Refleksole to rodzaj rolet. Innowacyjny system osłonowy instalowany na przeszklonych powierzchniach pionowych i ukośnych, głównie oknach. Montowane zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, zapewniają ochronę przed nadmierną ilością promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Mogą być stosowane z powodzeniem w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i pomieszczeniach użyteczności publicznej czy dużych obiektach przemysłowych.

Jak działają?

Refleksole wykonywane są z tkanin typu „high-tex”, które skutecznie ograniczają działanie promieni słonecznych. Działają dzięki zainstalowanym prowadnicom. Zwinięte mieszczą się w kasetach, czyli niewielkich, najczęściej aluminiowych pojemnikach. Występują także w wersji bez kaset – wówczas roleta jest prowadzona bocznie żyłkowo. Refleksole mogą być sterowane ręcznie lub mechanicznie przy pomocy silnika zasilanego prądem. Silnik zaś sterowany może być przy pomocy pilota lub tradycyjnego przełącznika. Istnieje także możliwość zastosowania automatyki pogodowej, czyli systemu, który dostosowuje działanie rolet do warunków atmosferycznych.   

Czy warto je instalować?

Jak tłumaczy specjalista z firmy Doran, jednego z najstarszych dostawców rolet w Polsce:

Refleksole przy zastosowaniu zewnętrznym pozwalają utrzymać stałą i komfortową dla nas temperaturę w pomieszczeniu wystawionym na duże promieniowanie słoneczne. W ten sposób możemy ograniczyć użycie klimatyzatorów, a co za tym idzie, zminimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości zdrowotnych oraz zmniejszyć koszty utrzymania budynku. Przy zastosowaniu wewnętrznym natomiast można uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia, co w przypadku sal kinowych, konferencyjnych czy wykładowych, gdzie wykorzystuje się do pracy projektor, jest idealnym rozwiązaniem.

Zalety refleksoli

Dlaczego jeszcze warto instalować refleksole?

  • nie przepuszczają UV – szkodliwego dla nas promieniowania,
  • są trwałe – przy produkcji rolet przeciwsłonecznych producenci wykorzystują solidne aluminiowe konstrukcje oraz wytrzymałe tkaniny z włókien poliestrowych pokrywanych PVC,
  • zapewniają komfort optyczny – dzięki stosowanym przy produkcji nowoczesnym tkaninom, refleksole skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności,
  • dają możliwość nadania indywidualnego charakteru budynkowi – obecnie także zamawiając rolety, możesz kreować i realizować swoje fantazje; możesz sprawić, że Twój budynek będzie się wyróżniał na tle innych bądź wtopi się w otoczenie.

Jeśli potrzebujesz skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, refleksole zdecydowanie zrealizują Twoje potrzeby.

śr. ocena 5 / głosów 4