Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Według badania Kantar Public, już 80% ankietowanych Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania. To duża zmiana, ponieważ jeszcze kilka lat temu tylko połowa nieruchomości podlegała ochronie ubezpieczeniowej. Polacy są coraz bardziej świadomi niebezpieczeństw i wiedzą, że z ubezpieczenia nie warto rezygnować! Jak przekonać do ubezpieczenia te 20%, które jeszcze nie zdecydowały się na wykupienie polisy?

ubezpieczenie-mieszkania

Poczucie bezpieczeństwa podczas nieobecności w domu

Przede wszystkim ubezpieczenie mieszkania daje nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu, kiedy nie ma nas w domu. Zwłaszcza podczas wakacji. Wtedy zwykle wyjeżdżamy na dłuższy urlop i nie zawsze mamy komu zostawić klucze. Mieszkanie zostaje zupełnie puste, a my nie jesteśmy w stanie wypoczywać bez stresu.
Ubezpieczenie mieszkania zapewnia nam satysfakcjonujące odszkodowanie na wypadek włamania, pożaru czy przepięcia elektrycznego. Możemy też zapewnić sobie ochronę przed skutkami żywiołów – huragany i powodzie coraz częściej dotykają nasz kraj. Podpisując umowę, damy odpocząć swojej głowie bez względu na to, gdzie jesteśmy.

Zabezpieczenie finansowe na wypadek poważnych strat

Ale poczucie komfortu i bezpieczeństwa to nie wszystko.

Najważniejsze jest zabezpieczenie finansowe, które przysługuje nam w razie wystąpienia poważnych strat. Jeśli okaże się, że złodzieje upodobali sobie właśnie nasze mieszkanie albo sąsiadom wybuchła butla gazowa, koszty napraw czy kradzieży poniesie firma ubezpieczeniowa. Kwota odszkodowania zależy od warunków polisy, w tym wysokości składki, sumy i zakresu ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje nam różne warianty ubezpieczeń, obejmujące elementy nieruchome i ruchome, dzięki temu znajdziemy ofertę szytą na miarę. Powinniśmy precyzyjnie określić, czego obawiamy się najbardziej i wykupić właściwe ubezpieczenie mieszkania – komentuje nasz ekspert z firmy Profit Sp. z o.o. Finanse i Ubezpieczenia.

Jeżeli jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji, możemy co roku automatycznie odnawiać polisę. Wiele firm obniża stawkę, jeśli zdecydujemy się wykupić również inne ubezpieczenie. Także brak wcześniejszych przypadków włamania czy zalania naszego mieszkania może obniżyć koszty ubezpieczenia.

Pomoc fachowców przy usuwaniu awarii

Ubezpieczenie mieszkania może również obejmować usługę assistance, która zabezpiecza przed uciążliwościami drobnych awarii czy usterek. Uszkodzone zamki? Pęknięta rura? W takiej sytuacji mamy możliwość skorzystania z pomocy specjalisty, który naprawi powstałe wskutek nieszczęśliwego zdarzenia szkody. Zakres polisy można dowolnie rozszerzać, kontaktując się z wybraną firmą ubezpieczeniową.

śr. ocena 5 / głosów 5