Czym charakteryzują się pakiety telewizyjne?

Nowoczesne platformy multimedialne łączą cechy mediów internetowych i zalety telewizji kablowej. Mamy tu więc interaktywność i szybki dostęp do informacji oraz bogaty wybór kanałów telewizyjnych z cyfrową jakością obrazu i dźwięku. Zaawansowani operatorzy współpracują z lokalnymi operatorami, dzięki czemu każdy abonent może zamówić dla siebie odpowiedni pakiet telewizyjny. A czym charakteryzują się różne pakiety telewizyjne? – Sprawdźmy.

pakiety-telewizyjne

Podstawowe informacje o pakietach telewizyjnych

Zacznijmy od tego, jak właściwie możemy zamówić sobie odpowiedni dla nas pakiet telewizyjny. Przede wszystkim wybieramy sprawdzonego operatora i sprawdzamy, czy jego usługi są dostępne w naszym miejscu zamieszkania. Informacji możemy szukać zwykle na stronie www operatora, w biurze obsługi klienta, czy u swojego lokalnego operatora Internetu. Wybierzmy takiego operatora, który oferuje szereg dodatkowych usług, które zwiększają komfort oglądania telewizji, a także nowe możliwości do ciekawych treści, w tym oczywiście programów telewizyjnych, materiałów filmowych.

Programy powinny być nadawane cyfrowo. Oznacza to, że do naszych telewizorów dostarczane są treści w dokładnie takiej jakości, jak nadaje ją nadawca. Gdy już sprawdzimy możliwości techniczne wybranego operatora, kierując się właściwymi instrukcjami, składamy zamówienie. Pamiętajmy, że do odbioru cyfrowej kablówki potrzebna nam będzie dekoder cyfrowy – operator powinien zapewniać swoim abonentom tego typu urządzenia według aktualnego cennika.

Rodzaje platform telewizyjnych

Każdy solidny operator cyfrowej telewizji kablowej powinien oferować swoim klientom kilka różnych pakietów telewizyjnych.

Klientów interesują różne opcje – mówi nam przedstawiciel operatora cyfrowej telewizji kablowej JAMBOXwielu z nich na początku interesują pakiety startowe, ponieważ chcą sprawdzić, czy rzeczywiście warto korzystać z telewizji cyfrowej.

I tak na przykład u operatora, który pomagał nam w stworzeniu artykułu, najprostszy pakiet startowy to 31 kanałów, z czego 6 z nich jest w najwyższej jakości HD. Bardziej rozbudowany pakiet startowy to 44 kanały, z czego 21 z nich w jakości HD. Dla porównania podstawowy pakiet mikro to już 77 kanałów, w tym 39 w jakości HD. Wielotematyczny pakiet podstawowy mega zawiera już ponad 200 kanałów, z czego ponad 100 w jakości HD, a dodatkowo mamy możliwość rozszerzenia naszego pakietu o wybrane pakiety tematyczne i premium. A czym są pakiety tematyczne? To pakiety, dzięki którym możemy oglądać na przykład więcej kanałów muzycznych, filmowych, kanałów z serialami, programami lifestyle’owymi, bajkami, a także większą ilością Discovery HD.

Ostatni typ pakietu, który chcemy omówić, to pakiet premium. To już nie lada gratka dla zagorzałych fanów kina, czy sportu. Mamy tu mnóstwo kanałów HBO, Canal+, czy Filmbox, ale nie tylko. Każdy może więc dopasować cyfrową telewizję kablową do swoich preferencji, na przykład kupując podstawowy pakiet mega i dokupując do niego pakiet tematyczny z bajkami, by z telewizji byli w pełni zadowoleni także najmłodsi członkowie rodziny.

śr. ocena 5 / głosów 5