Co wchodzi w skład chemii profesjonalnej?

Do codziennych porządków używamy zwykłej chemii czyszczącej. Jeśli jednak chcemy dokładnie wyczyścić nasz samochód lub sprzęt gastronomiczny, poszukajmy chemii profesjonalnej. Technologia jej produkcji sprawia bowiem, że jest ona bardziej dokładna oraz skuteczna niż standardowa, a także w wielu przypadkach bardziej wydajna. Co wchodzi w jej skład?

chemia-profesjonalna

W skład chemii profesjonalnej wchodzą środki czystości o specjalnym przeznaczeniu i do konkretnych powierzchni. Ponadprzeciętna skuteczność oraz radzenie sobie z każdego typu zabrudzeniami to jej najbardziej charakterystyczne cechy. Co się do niej zalicza?

Chemia samochodowa

Dzięki szerokiej ofercie płynów czyszczących do samochodów mozolne czyszczenie naszego auta za pomocą ściereczki nasączonej wodą z mydłem powoli odchodzi w niepamięć. Wysokiej jakości środki do mycia karoserii, felg, opon oraz wnętrza aut nie tylko dokładnie usuną wszelkie zabrudzenia, lecz również stworzą warstwę ochronną. Używając do karoserii wysokoalkalicznych, silnie skoncentrowanych preparatów, zyskamy nie tylko pewność, że będzie ona idealnie odtłuszczona i wyczyszczona. Co bardzo istotne, tego typu płyny chronią bowiem karoserię przed korozją. Do czyszczenia felg oraz opon najlepiej wybrać z kolei jeden z dostępnych na rynku kwaśnych preparatów. Usunie on zanieczyszczenia organiczne i kamień.

Do sprzątania wnętrza auta polecamy natomiast szeroką gamę produktów, wśród których klient znajdzie środki do czyszczenia skórzanej tapicerki, klimatyzacji czy spraye do czyszczenia części plastikowych – dodaje pracownik hurtowni chemicznej Hurtowniachemiczna.com.

Wszystkie cechuje wysoka skuteczność oraz nieuszkadzanie oczyszczanych powierzchni.

Jeśli mamy skórzaną tapicerkę, tym bardziej warto zainwestować w chemię profesjonalną. Takie bowiem środki dodatkowo zmiękczają skórę, zapobiegając jej pękaniu, impregnują, chronią przed poplamieniem i nie pozostawiają tłustych plam.

Chemia do gastronomii

Kolejnym działem, wchodzącym w skład chemii profesjonalnej, jest chemia gastronomiczna, z której chętnie korzystają właściciele barów oraz restauracji. Chwalą ją sobie za bardzo wysoką skuteczność oraz wydajność. Co więcej, środki te nie rysują powierzchni ani nie niszczą warstw emaliowanych. Z kolei płyny do ręcznego mycia naczyń wyróżniają się usuwaniem nawet bardzo opornego tłuszczu oraz zaschniętych resztek jedzenia. Nadają naczyniom wysoki połysk, bez smug i zacieków. Są przyjazne dla dłoni i nie zawierają alergenów ani składników wysuszających.

Pielęgnacja stali nierdzewnej

Chemia profesjonalna znajduje swoje zastosowanie również w branży budowlanej. Na rynku znajdziemy preparaty służące do mycia i pielęgnacji stali nierdzewnej, które przydadzą się przy czyszczeniu parapetów, gzymsów, podestów czy balustrad. Środki te charakteryzują się łatwością rozprowadzania, a także, co bardzo ważne przy omawianych powierzchniach, krótkim czasem odparowywania. Nie pozostawiają smug ani tłustych plam. Nie tylko nadają czyszczonej powierzchni połysk, lecz również konserwują i chronią przed ponownym zabrudzeniem.

Chemia profesjonalna to także płyny do szczególnych rodzajów podłóg, szyb oraz przeszkleń, proszki do profesjonalnych pralni, a także płyny do czyszczenia mebli, dywanów oraz wykładzin. Wszystkie charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz wysoką skutecznością działania.

śr. ocena 5 / głosów 5